A nemzetközi tőzsdeindexekre, s a BUX-ra is kedvezőtlenül hatott a péntek délután fél háromkor kijött, kedvezőtlen amerikai munkanélküliségi adat, ám hamar korrigáltak az indexek
Sem a forintra, sem a zlotyra nem hatott azonban a rossz hír – mondta az fn.hu megkeresésére Misik Sándor, a Hamilton Zrt. devizakereskedője.
A forint „állóképessége” meglepő abból a szempontból, hogy a vártnál rosszabb munkanélküliségi adat az olyan kockázatosabb eszközök, mint a forint megítélése ellen is hat. Ugyanakkor egyelőre úgy tűnik – a hazai, s nemzetközi indexek alapján -, hogy egy óra sem kellett, hogy a rossz híren túltegyék magukat a befektetők, az optimizmus szinte töretlenül folytatódik tovább.
„Óriási pofont kaptak az optimisták” – értékelte gyorselemzésében az amerikai munkanélküliségi adatot az Equilor.
A mezőgazdaságon kívüli szektorokban az előző hónapban összesen 85 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak száma. 2009. novemberben egy hónap alatt 4 ezerrel több munkahely létesült a mezőgazdaságon kívül, mint amennyi embert elbocsátottak. Ehhez képest a – 85 ezres decemberi adat éles fordulatot jelez – hívja föl a figyelmet az Equilor elemzése.
Mindez akár egy nagyobb volumenű eladói hullámot is kiválthat, hiszen a befektetőknek lényegében szembe kell fordulniuk az eddig hónapok optimista jövőképével – olvasható a gyorselemzésben.