A Mol vonatkozásában az elemzés rámutat: egyelőre nehéz megbecsülni, hogy pontosan meddig maradnak fenn a megnövekedett finomítói árrések, amelyek a társaság részvényeit magával rántották. Másrészt a Mol gázszegmensére és vegyipar részlegére egyértelműen negatív a hatás az import gázár finomított termékhez kötődő mozgása és az etiléngyártás drasztikusan romló marzsa miatt.
A piac körülbelül a következő egy évre beárazta a jelenleg fennálló finomítói árréseket, ami a Raiffeisen megítélése szerint irracionális. A jelenlegi iparági környezet pedig árazást és időzítést tekintve sem az INA privatizációja, sem más potenciális finomítói akvizíció szempontjából nem kedvező – idézi az elemzést a portfolio.hu.
A gyógyszergyártók – főleg a Richter – raliját szintén nem tekinti fundamentálisan indokolható a brókercég, mivel egy esetleges kedvező döntés a gyógyszerkassza hiányának finanszírozásáról eltörpül egy potenciálisan tovább gyengülő dollár negatív következményei mellett.
Relatív és abszolút árazást is figyelembe véve továbbra is az OTP-ben lát a Raiffeisen potenciált mind rövid, mind hosszabb távon, de a blue chipek közül emellett a Magyar Telekomot is vételre javasolja rövid távon a társaság, hosszabb távon pedig tartásra – derül ki a portfolio.hu által közölt táblázatból.