Londonban hetente 40 tonna hulladék keletkezik feleslegessé vált számítástechnikai eszközökből, főként személyi számítógépekből és monitorokból. Miközben a kiszolgált nagyobb gépeket könnyen értékesíteni lehet a bennük felhalmozott értékes fémeknek köszönhetően, a műanyagból és más egyszerű anyagokból készült asztali számítógépek kiöregedésük után a szemétdombra kerülnek. Hogy Nagy-Britanniában mégis akad rájuk vevő, begyűjtő, az nem a kidobásukat akadályozó szigorú törvényeknek köszönhető (egyelőre csak Svédországban tilos a szemétre dobni a katódsugárcsövet tartalmazó eszközöket, az Európai Unió még csak tervezi e szabály bevezetését), hanem néhány olyan cégnek, amely jótékonysági vagy üzleti okból foglalkozik a PC-k újrahasznosításával.
A szigetországban az egyik legnagyobb ilyen vállalkozás a Recycle-IT, egy 1995-ben alapított non-profit szervezet, amely nagy cégek “levetett” PC-it egyházaknak, iskoláknak, jótékonysági szervezeteknek juttatja el. Ezekért csak annyit kér, amennyiből fedezni tudja működési költségeit, a gépek újrainstallálását, az új szoftverek árát. Amit nem tudnak továbbítani, azt szétszedik és elemeiket újrahasznosítható anyagokként értékesítik.
Üzleti alapon működik egy másik vállalkozás, a Technical Asset Management (TAM). Ez a társaság igyekszik jó vevőt találni megbízói öreg berendezéseire, ezért “szállítói” és vásárlói is fizetőképes vállalatok, az általuk közvetített PC-k pedig nem lehetnek “kőkorszakiak” – a legrégebbiek is 486-osok. Ugyanakkor a TAM sem zárja ki a jótékonykodást, különösen mivel egyes üzletfelei kifejezetten arra adnak megbízást, hogy eszközeiket vagy az azok eladásából származó hasznot ilyen célokra fordítsák.
Hiába lehet azonban értékesíteni a régi gépeket, számos vállalat nem teszi ezt meg: inkább raktározza az “öreg vasakat”, esetenként több ezer négyzetméternyi raktárteret lekötve. Némelyikük így “őrzi” a gépek memóriájában tárolt információkat, mert attól tart, nem lehet ezeket olyan tökéletesen kitörölni, hogy valami ne juthasson illetéktelenek tudomására. Így van ez annak ellenére, hogy a TAM például az Egyesült Államok védelmi minisztériuma szabványainak megfelelő garanciát ad az általa átvett számítógépek adattartalmának megsemmisítésére.