A királynő a Nemzetközösség 15 országának volt az államfője: az Egyesült Királyság mellett Ausztráliának, Kanadának, Új-Zélandnak, Antigua és Barbudának, a Bahamáknak, Belize-nek, Grenadának, Jamaicának, Pápua Új-Guineának, Saint Luciának, a Salamon-szigeteknek, Szent Kitts és Nevisnek, valamint Szent Vincentnek és a Grenadine-szigeteknek.
Tudom, hogy számos új-zélandi, akinek volt szerencséje találkozni Őfelségével, le volt nyűgözve élénk érdeklődésétől, melegségétől és humorérzékétől. Emlékszem, hogy az Őfelségével való legelső találkozásom alkalmával meg voltam illetődve attól, milyen mélyreható ismeretei vannak Új-Zélandról, annak győzelmeiről és kihívásairól
– emlékezett vissza Jacinda Ardern, Új-Zéland miniszterelnöke. A szigetországban félárbocra eresztik a zászlókat a királynő halála miatt.
Justin Trudeau kanadai miniszterelnök is megemlékezett az uralkodóról:
A legnehezebb szívvel értesültünk Kanada leghosszabb ideig uralkodó államfőjének, II Erzsébet királynőnek a haláláról. Állandóan jelen volt az életünkben – és a kanadaiaknak tett szolgálatai örökre fontos részei maradnak országunk történelmének.
Anthony Albanese ausztrál kormányfő legmélyebb együttérzését fejezte ki az uralkodó család felé.
Hét évtizedes uralkodása alatt szokatlan és megnyugtató állandóságot képviselt a gyors változások közepette.
– fogalmazott Albanese.
Csatlakozunk a Nemzetközösségben élő testvéreinkhez, akik gyászolják halálát, és imádkozunk családtagjai és az Egyesült Királyság népe vigaszáért, akik szeretett királynőjük elvesztését gyászolják.
– írta Twitterén Andrew Holness, Jamaica miniszterelnöke.