A Utah államban élő David Whipple 1999. július 7-én vett meg egy hamburgert egy logani McDonald’s étteremben. Eredetileg ahhoz vásárolta, hogy a prezentációihoz mutassa be, amelyeket az enzimek működéséről tartott és arról, hogy hogyan romlanak meg a dolgok, majd kabátja zsebébe rakta, és elfeledkezett róla.
Csak 14 év után bukkant rá, és akkor csinált róla egy videót, ami be is járta akkor a világsajtót (mi is írtunk akkor róla), pár napja pedig egy helyi televízió kereste meg a férfit, hogy megnézzék, 20 év elteltével milyen a szendvics. Itt írtunk róla:
A 20 éve ugyanolyan hamburgerre reagált a McDonald’s is. A Fox News amerikai hírtelevíziónak a cég jó hírnevéért felelős igazgatója elmondta, nem tartósítószerek miatt maradt meg a szendvics meglepően jó állapotban. Anne Christensen kijelentette, a megfelelő körülmények között a cég ételei is megromlanak és penészedni kezdenek.
Ezt megerősítette a Fox Newsnak Donald W. Schaffner, a Rutgers egyetem élelmiszer-tudományi professzora is. Elmondása szerint ő is pontosan ugyanazt a választ adta volna, amit a McDonald’s. A férfi hozzátette, mivel a Mekiben jól átsütik a burgereket, teljesen elképzelhető, hogy kiszáradt, és nem maradt benne semmilyen mikroorganizmus, ami rothadást idézett volna elő. Utah államban pedig tipikusan száraz a levegő, így valószínű, hogy a hamburger kiszáradt, és gyakorlatilag „mumifikálódott”.
A kiemelt képen a 20 éves hamburger. Fotó:KUTV 2News