“Belegondolni is rossz, hány szép évet vesztegettem el azért, mert képtelen voltam erőt venni magamon, és a függőségemen. Ehelyett csak ettem, ettem, és ettem. Rengeteget. De most végre kaptam egy lehetőséget, hogy végre új fejezetet nyissak az életemben” – nyilatkozta még tavaly, a sorsfordító gyomorszűkítő műtétjére készülve Keith Martin.
A 44 éves brit férfi akkor már több mint 400 kilót nyomott, a súlya pedig orvosa szerint az életét veszélyeztette. Műtétjét, melynek során az orvosok Keith gyomrának háromnegyedét eltávolították, a Channel5 egyik műsora élőben is közvetítette. Az operáció után, Keith orvosa, Kesava Mannur elmondta, a férfi műtétje remekül sikerült, így az utolsó akadály is elhárult az elől, hogy Keith új életet kezdjen.
Keith a beavatkozást követően is optimistán nyilatkozott: mint mondta, alig várja, hogy végre lábra állhasson, és elvihesse kutyáját, Benjit sétálni. Elárulta azt is, hogy súlyproblémái a húszas évei elején kezdődtek, nem sokkal azután, hogy elvesztette édesanyját. “Fogalmam se volt, mihez kezdjek. Lesújtott a gyász, és a bánatból az evésbe menekültem” – emlékezett vissza a férfi, aki elmondta, napjában legalább 20 ezer – a felnőttek számára javasolt mennyiség tízszeresét – fogyasztotta.
Új életet akart kezdeni
Kép forrása: Europress
“Reggelire hat tükörtojást ettem szalonnával. Ebédre, ami néha-néha egybefolyt a vacsorával, egy teljes pizzát, egy jó nagy adag kebabot, kínait és három-négy hamburgert pusztítottam el.” És, ha mindez nem lett volna éppen elég rossz, Keith azt is elárulta, hogy ehhez napjában legalább hat csésze kávét és két liter üdítőt is megivott.
A férfit egyébként néhány hónappal a műtétet követően hazaengedték a kórházból, mert állítása szerint rettenetes honvágy gyötörte. Néhány héttel később megbetegedett, majd kiderült, édesanyjához hasonlóan tüdőgyulladása van. Hiába tettek meg mindent a gyógyulásáért az orvosok, nem sokkal később Keith belehalt a betegségbe. Orvosa, dr. Kesava Mannur most azért lobbizik, hogy a brit kormány szigorítsa a gyorséttermi-ételekre vonatkozó szabályozást, és adóztassa meg ezeket az olcsó ételeket, mert szerinte ez az egy módja van annak, hogy a Keith-éhez hasonló eset ne ismétlődhessen meg.