A tárlat látogatóinak száma már meghaladta a százezret – közölte Demeter Judit sajtóreferens, hozzátéve, hogy Vaszary János decemberben előkerült korai főműve, a Pihenő nő című festmény csak fokozta az érdeklődést. A kép, amelyen a művész ifjú feleségének, Rosenbach Máriának pihenő alakja, a háttérben pedig kézimunkázó édesanyja, Hosszúfalusi Szabó Kornélia látható, 1906 elején született, és Vaszary korai időszakának egyik jelentős főműveként tartják számon.
A nagyméretű, 120-szor 80 centiméteres festmény hollétéről eddig nem tudott semmit a szakma, csak fekete-fehér reprodukciókból tudtak a létezéséről. A kiállítás kapcsán jelentkezett tavaly december végén a tulajdonos, aki kíváncsi volt a festmény eredetiségére is. Miután kiderült, hogy valóban Vaszary János művéről van szó, sikerült rávenni a tulajdonost arra, hogy adja kölcsön a képet a kiállítás idejére. Így a művet utólag, január második hetében emelték be az anyagba.
A tárlaton mintegy kétszáz festményt, száz grafikát, valamint számos iparművészeti alkotást és dokumentumot láthat a közönség. Vaszary Jánosnak (1867–1939) a legutóbb 1961-ben volt önálló tárlata a Magyar Nemzeti Galériában.