“Elképzelhetetlen, hogy ilyen játékot árusítsanak azok, akik közvetlen közelről átélték a rablást” – jelentette ki a tiltás indoklásaként Lasse Johannessen kulturális tanácsos. Előzőleg a sajtó számolt be arról, hogy a Munch Múzeum boltjában árulják az Aschehoug Kiadó által forgalmazott társasjátékot, s a tényt politikusok és műértők egyaránt élesen bírálták.
Magnus Skrede, a kiadó játékrészlegének vezetője viszont azt állította, hogy az oslói városvezetés túlreagálta a dolgot. Skrede egyébként már napokkal ezelőtt nem talált semmi kivetnivalót abban, hogy a játékot éppen a Munch Múzeumban árulják, amit egyébként ártalmatlan tréfának nevezett.
A tilalom egyébként csak a múzeumra vonatkozik, másutt lehet árusítani az ötezer példányban gyártott játékot.
Edvard Munch (1863-1944) norvég festő két festményét 2004. augusztus 22-én világos nappal ismeretlenek rabolták el a múzeumból. Az összesen 80 millió euró értékű két festményt a rendőrség a beérkezett számos információ ellenére sem találta még meg.
A rablást követően tíz hónapon át zárva tartott a múzeum, ahová a tavaly júniusi megnyitás óta csak igen szigorú biztonsági intézkedések mellett engedik be a látogatókat.