Élet-Stílus

A Microsoft a nigériai spamek ellen

Kedves címzett, Adis el Hallabi vagyok a nigériai elnök legfiatalabb gyermeke, kérem küldjön ezer dollárt,… szinte mindenki ismeri a legalapvetőbb internetes-átverés spam-mesét, aminek azt gondolnánk már senki sem ugrik be. A helyzet azonban nem így van.








A Microsoft a nigériai spamek ellen 1





Díj a spammereknek

Idén 14. alkalommal osztották ki az amerikai Harvard Egyetemen az Ig Nobel-díjakat.

Irodalom kategóriá-ban idén a nigériai spamek vitték el a „pálmát”.

Fantáziadús e-mailjeikért kapták az „elismerést” a spam küldők, amelyek mind ugyanazt a sablont követték: a gazdag kaszthoz tartozó levélíró csekély összeg átutalását kérte a címzettektől, amiért cserébe mesés gazdagságot ígért.

A Microsoft a nigériai spamek ellen 1
A Microsoft a nigériai spamek ellen 3

Az internetet elárasztó spamáradat egyik jellegzetes formája az általában egy kevésbé ismert ország magas beosztású emberétől érkező segélykérő e-mail. A levél bizonyos pénzösszeg megelőlegezése mellett gáláns visszafizetési kondíciókkal kecsegtet. Természetesen a levél tárgya és a benne szereplő kondíciók is hamisak, egyes hírek szerint mégis van olyan, aki pénzt küld a bizonytalan célra.

A Microsoft most megelégelte a választékos, ámde igen gyakran érkező kéretlen levelek áradatát és úgy döntött, hogy Nigéria segítségével megszünteti az internetes csalók tevékenységét.

A nigériai EFCC (gazdasági és pénzügyi bűncselekményekkel foglakozó szervezet) jelentése szerint már több száz gyanúsítottja van az országszerte megkezdett nyomozásnak. Nuhu Ribadi a szervezet vezetője üdvözölte, hogy a Microsoft segítséget nyújt a csalók felkutatásához.

A nigériai törvények szerint akár három év börtön büntetést kaphatnak az elkövetők, ami az afrikai ország börtön viszonyait sejtve elég komoly büntetés.

Az EFCC vezetője szerint a csalók jelentős része már nem Nigériában tevékenykedik. A nyomozás szálai Spanyolországba és Hollandiába vezetnek, ahol már lényegesen nehezebb utolérni őket. A csalással megszerzett pénzekről nem is szólva, hiszen a jóhiszemű adományok a csalók zsebébe vándorolnak.

Az tény, hogy Nigéria is megelégelte, hogy internetes csalásokról legyen híres a világon és komolyan fellép a nemzetközi hírnevét rontó spam-küldők ellen, a Microsoft pedig mindenben támogatja az afrikai ország hatóságai.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik