Belföld

Visszaviszi Horn Gyula sétány tábláit a XIII. kerületbe a DK

Mohos Márton / 24.hu
Mohos Márton / 24.hu

Ha Horn Gyula szobrot kaphatott az Európai Parlament épületében, és utcatáblák őrzik a nevét Németországban, akkor azt gondoljuk, mi baloldaliak és szociáldemokraták, hogy a Horn Gyula sétánynak ott a helye a XIII. kerületben, ezért ezeket az utcatáblákat vissza fogjuk vinni a megfelelő helyükre, és visszaállítjuk, ahova valók – mondta élő Facebook-videójában Gréczy Zsolt a XXII. kerületi Memento Parkban, ahová a Mi Hazánk képviselői vitték a táblákat.

Beszámoltunk róla, hogy akciózott a Mi Hazánk hétfőn a XIII. kerületben, ahonnan eltávolítottak egy utcanév-táblát, hivatkozva arra az augusztusi bírósági ítéletre, amely szerint Horn Gyula korábbi miniszterelnökről nem lehet közterületet elnevezni. Novák Előd egy létrára mászva a kerület mi hazánkos önkormányzati képviselőjével, Balogh Csabával közösen csavarozta le a Horn Gyula sétány feliratú táblát, és szállította el a szoborparkba. Gréczy Zsolt megígérte: a táblákat visszaszállítják eredeti helyükre, mert a volt miniszterelnök érdemei elvitathatatlanok. „Horn Gyula ugyan valóban hosszú utat járt be fiatal korától, de 1989-ben Horn Gyula nyitotta föl a határzárat és segített a két német állam egyesítésében. Demokratikus úton választották meg miniszterelnöknek, és Orbán Viktorral ellentétben sosem élt vissza kétharmados fölényével” – fogalmazott Gréczy Zsolt.

A Fővárosi Közgyűlés még 2022 júniusában hozott döntést arról, hogy sétányt neveznek el Horn Gyula volt miniszterelnökről. A döntést a kormánypárti, ám a fővárosban ellenzékbe szorult Fidesz-KDNP frakciója nem támogatta.

A közterület elnevezésével szemben a Magyar Tudományos Akadémia is állásfoglalásban fejezte ki egyet nem értését, mivel a volt miniszterelnök szerintük részt vett, sőt vezető szerepet játszott a huszadik századi önkényuralmi rendszer kiépítésében és fenntartásában.  Az önkormányzati törvény szerint ilyen személyről közterület egyébként sem nevezhető el.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik