Folytatódott a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselőjének, Boldog Istvánnak és nyolc társának pere a Fővárosi Törvényszéken, ahol szerdán előkészületi üléssel kezdődött a tárgyalás – számolt be a Magyar Hang. A legfontosabb, hogy
Boldogot és Fehért hallgatta meg először a bíróság, utána jöttek vádlott-társaik. A lap szerint többen beismerően nyilatkoztak: a kenőpénz kézbesítője, aztán Illési Sándor, Cserkeszőlő egykori alpolgármestere, részben pedig két vállalkozó is.
Boldogot és munkatársát hivatali vesztegetés elfogadásával vádolják, mivel elintézték, hogy két ismerős vállalkozó cége végezhesse Cserkeszőlőn a Terület- és településfejlesztési operatív program (TOP) beruházásait. Cserébe kenőpénzt is kértek. Minderre a vád szerint bűnszervezetet építettek fel. Boldogról szóló portrénkat a felemelkedésről és bukásról itt olvashatja:
Mi ez az ügy?
Alapvetően két cselekmény miatt emeltek vádat az ügyészek. Boldog és Fehér 2017-ben találta ki, hogy hasznot húznak a TOP-forrásokból, itt jött be közvetlen társuk, K. Péter a képbe. Voltak százmillió forintos projektek is, bölcsőde, kúria és önkormányzati épületek felújítására, Fehér pedig befolyásolta a vád szerint a pályázatokat, hogy később ráhatása legyen a kivitelező kiválasztására. Illést is megkörnyékezték, a polgármester szerződést is bontott az addig az önkormányzatnak dolgozó közbeszerzési céggel, amit a debreceni Debköz Közbeszerzési Kft.-re cseréltek le. A Debköz pedig gyakran a Boldog-hálózatában lévő vállalkozásokat hozta ki győztesnek.
Ez el is jutott Fehérhez, majd Boldoggal együtt szétosztották háromfelé. A vád szerint más polgármestereket is megkerestek ezzel a modellel, még a választókerület központjának, Törökszentmiklósnak a vezetőjét, Markót Imrét is, aki visszautasította az ajánlatot. Tiszatenyő és Tiszaföldvár vezetői is nemet mondtak, így a vádlottak közölték ez utóbbi polgármesterével, ne is számítson pályázati támogatásokra.
Boldogot a tárgyaláson Varga István ügyvéd, volt fideszes országgyűlési képviselő, egykori KESMA-elnök (a fideszes médiabirodalom rövidítése) képviselte. Ő kifogásolta, hogy Boldog mentelmi jogát meggyanúsítása után függesztették fel. Szerinte az ügyészség is tiltott módon szerzett adatokat, kérte egyes bizonyítékok, tanúvallomások kirekesztését. Az ügyészség szerint törvényesek voltak a lehallgatások.
Az eljárás szeptemberben még előkészületi üléssel folytatódik, később nyitja meg a bíróság az ügy tárgyalását.