Kezdeményezzük az EU-s jogállamisági mechanizmus elindítását, hogy megvédjük a Klubrádiót és a magyar sajtószabadságot! – írja Facebook-posztjában Donáth Anna.
A Momentum EP-képviselője annak apropóján tette ezt a bejelentést, hogy vasárnap éjféltől már csak az interneten fogható a Klubrádió, a Médiahatóság döntése értelmében ugyanis az adónak be kellett fejeznie a működését a 92.9-es FM-frekvencián.
Donáth a Klubrádió elhallgatásáról azt írja: „Orbán Viktor rendszere újabb független médiumot darál be és lehetetlenít el. Persze papíron ismét minden a legnagyobb rendben van, hiszen a piszkos munkát egy függetlennek hazudott médiahatósággal intézték el, a kormánynak látszólag ehhez semmi köze nincsen. De ezt már megszokhattuk, Orbán Viktor rendszerében minden igazságtalanság le van papírozva, hogy a felületes érdeklődő semmi kivetnivalót ne találjon. Ebben a rendszerben az igazságtalanság lett alkotmányos szintre emelve.”
Bejegyzését így folytatja:
Tavaly az Európai Unió az eddigi legerősebb eszközét alkotta meg, amivel január 1-től végre megvédhetjük az igazságos jogállamot Magyarországon: a jogállamisági mechanizmust. Ez a mechanizmus a szövegezése szerint elsősorban az EU-s pénzekkel való visszaélésekre terjed ki azért, mert Magyarországon ezen források ellopásával rombolták le a jogállamot, és építettek ki egy olyan rendszert, ahol csak a csókosok tudnak érvényesülni, és ahol a fideszes elitnek mindent szabad, az átlagembernek meg semmit. (…) Az Európai Parlament régóta azért harcol, hogy a mechanizmus hatálya kiterjedjen olyan, a jogállamiságot romboló intézkedésekre is, mint a médiaszabadság felszámolása. Jól működő, igazságos és emberséges jogállam ugyanis nincsen független sajtó nélkül. A kapcsolat tehát nem elképzelhetetlen: Magyarországon ugyanis az EU-s pénzek elsikkasztása központi szerepet játszott a sajtószabadság ellehetetlenítésében is, e pénzek felhasználásával építették ki ugyanis a fideszes propagandagépet – gondoljunk csak a KESMA tőkéjére.
Donáth épp ezért levelet írt „az Európai Bizottság vezetőinek, amiben kezdeményezem, hogy az Európai Bizottság vizsgálja ki, hogy milyen szerepet játszottak uniós források a médiapiac teljes átalakításában, és állapítsa meg, hogy fennállnak-e a jogállamisági mechanizmus megindításának feltételei”.
Kiemelt kép: Marjai János / 24.hu