A magyar kormány semmilyen egyetemet nem zár be, a Soros-egyetemet sem. A magyar kormány annyit szeretne, hogy azonos jogszabályok alapján működjön minden egyetem – emelte ki az Emberi Erőforrások Minisztériumának oktatásért felelős államtitkársága az MTI-hez kedden eljuttatott közleményben.
Mint írták, Palkovics László oktatásért felelős államtitkár azért utazott a nap folyamán Brüsszelbe, hogy első kézből tájékoztassa az Európai Bizottságot a magyar felsőoktatási törvény módosításának tartalmáról,
mert sajnálatos, hogy több brüsszeli politikus úgy nyilatkozott az ügyben, hogy előtte nem tájékozódott a valóságról, és a kormányellenes külföldről finanszírozott szervezetek információira hagyakozott.
A Soros-egyetem ügyében van egy megtévesztő, hazug Soros kampány. Ennek a kampánynak az első hazugsága, hogy ha a felsőoktatási törvény módosítása kihirdetésre kerül, akkor bezár a Soros-egyetem. Ez nem igaz, a magyar jogszabályok alapján továbbra is működni fog, évfolyamokat indíthat és diplomát adhat ki – erről tájékoztatta Palkovics László oktatásért felelős államtitkár Brüsszelben Navracsics Tibort, az Európai Bizottság oktatásért felelős biztosát, és szintén erről tárgyal a délután folyamán Frans Timmermansszal az Európai Bizottság alelnökével is, olvasható a közleményben.
Bízunk benne, hogy Brüsszel nem fog asszisztálni a Soros-szervezetek hazug kampányához és képes lesz a tárgyszerű, elfogulatlan, politikai érdekektől mentes véleményalkotásra
– fogalmaz az államtitkárság.
A közlemény szerint a Soros György által támogatott szervezetek tudatosan dezinformációs kampányt folytatnak az egyetem ügyében; “a magyar felsőoktatási törvény módosítását felhasználják egy átfogó Magyarország elleni kampányhoz, amelynek valódi oka és végső célja, hogy nyomást gyakoroljanak a magyar kormány bevándorláspolitikájára. Az egyetem ürügyén szervezett vasárnapi tüntetésen a szónokok a kormány bevándorláspolitikáját bírálták” – írják.
A kormányt a CEU ellehetetlenítése miatt bírálta a Fidesz európai pártcsaládja, az Európai Néppárt is, az Európai Parlamentben pedig április 26-ra vitát tűztek ki az ügyről.
Áder János kedden írta alá a lex CEU-t, ami már meg is jelent a Magyar Közlönyben.