Ítéletet hirdetnek szerdán az élettársa bántalmazásáért vádlottak padjára ültetett Balogh József ügyében. Fülöpháza “vak komondoros polgármesterét” súlyos testi sértéssel vádolják, első fokon a döntés a Kecskeméti Járásbíróság kezében van.
Mint ismert, Balogh ellen még 2013-ban kezdett nyomozni az ügyészség, azután, hogy a kórház jelezte a rendőrségnek: a politikus élettársa súlyos sérülésekkel került hozzájuk ellátásra. A vádirat szerint az egykori fideszes képviselő és élettársa április 28-án hajnalban érkezett haza tanyájukra, majd rátámadt az asszonyra, ittas állapotban, ököllel ütlegelte őt majd a terasz fakorlátjához csapta a fejét. Orrcsonttörés, többszörös járomcsonttörés – egyebek mellett ezekkel a sérülésekkel került kórházba.
A nőverő polgármester az eset után nem mindennapi magyarázattal rukkolt elő munkatársunknak. Azt nyilatkozta, hogy élettársa a család vak komondorán esett át, így sérült meg.
Van nekünk egy nyolcvankilós komondor kutyánk, vak szegény, az megriadt valamitől, előszaladt, és közben fellökte Terikét, aki elesett, és beverte a fejét
– hangzott el például. Hiába az „életszerűre alkotott történet”, később inkább mégis beismerő vallomást tett.
A Fidesz a történtek után kizárta soraiból Baloghot, ennek ellenére 2014-ben újraválasztották Fülöpháza polgármesterének. Az ügyészség 2014 szeptemberében emelt vádat, míg a per 2015 májusában rajtolt el. Volt olyan tárgyalási nap, amit negyed óra alatt lezavartak, illetve előkerült Terike véres blúza is a bíróságon. A ruhadarabról fotó is készült:
Az ügyész felfüggesztett börtönbüntetést kért a polgármesterre. A perbeszédek elhangzásakor a terhére rótta, hogy részegen, gyógyszerek hatása alatt elkövetett tettét többféleképpen is előadta, ráadásul parlamenti képviselőként. “Egy közéleti szereplőnek példát kell mutatnia” – mondta. Szerinte nem enyhítő körülmény, hogy élettársa megbocsátott és visszaköltözött hozzá. A felfüggesztett büntetés mellett azt javasolta, hogy a bíróság helyezze pártfogó felügyelet alá Baloghot és kötelezze indulatterápiára.
Balogh védője azt sérelmezte, hogy az ügyészség és a bíróság elutasította a közvetítői eljárást. Szerinte védence a büntetőeljárásban következetesen elismerte a bűncselekményt, de olyan médiahadjárat folyt ellene, ami társadalmi megvetést, stresszt okozott, ami akár gyermeke rákos megbetegedéséhez is hozzájárulhatott. Úgy véli, az, hogy az asszony visszatért hozzá, igenis enyhítő körülményként kell figyelembe venni.