A szegediek a leginkább érdekeltek abban, hogy a várost nemzetközi szinten is elismert iskolavárossá tevõ sokszínû oktatási rendszere jól mûködjön, “hiszen a mi gyermekeink járnak ide” – mondta a szocialista politikus a városi tanévnyitó ünnepségen.
A város oktatási költségvetése az idén 14 milliárd forint, ennek több mint felét az önkormányzat teszi hozzá saját bevételeibõl az állami normatívához – hangsúlyozta a polgármester.
A csongrádi megyeszékhely önkormányzata “jó gazdája” iskoláinak, a város az elmúlt nyolc évben több mint tízmilliárd forintot fordított oktatási intézményeinek korszerûsítésére. Csak a most befejezõdött nyári szünetben 373 millió forintot költött az épületek energetikai korszerûsítésére és a karbantartási munkákra – közölte Botka László.
A város idei büdzséjében több mint félmilliárd forint szerepel az oktatáshoz szükséges informatikai eszközök beszerzésére, a következõ hónapokban háromszáz interaktív tábla, kilencszáz asztali számítógép, valamint hétszáz laptop érkezik az általános és középiskolákba – tudatta politikus.
A magyar nagyvárosok közül talán Szeged az egyetlen, ahol növekszik a diáklétszám. Az idén 26 ezren kezdik el a tanévet, közülük 21 ezren önkormányzati fenntartású intézményben. Az elsõs diákok száma 1100, több, mint amennyien elballagtak a tanév végén a nyolcadik osztályokból – mondta Botka László.
Tállai András, a Belügyminisztérium önkormányzati államtitkára a hónap közepén jelentette be, hogy az alapfokú oktatást az állam fogja megszervezni, ellátni a jövõben.
Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár a múlt héten azt mondta, az önkormányzati törvény koncepciója az új közoktatási törvénnyel összhangban az iskolák fenntartását az állam kezébe teszi. Bizonyos paraméterek teljesülése esetén azonban az önkormányzatok visszavehetnék a fenntartás jogát.