Demonstrációt szervez négy szakszervezet szeptember 12-ére, az őszi ülésszak első napjára a Parlament elé, hogy tiltakozzanak a kormány munkavállalókat érintő eddigi, és tervezett intézkedései ellen.
Az Autonóm Szakszervezetek Szövetsége, az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés, a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége és a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében hangsúlyozza: az elmúlt egy évben a parlament sorozatban hozta azokat a döntéseket, amelyek súlyos hátrányt okoztak a magyar munkavállalóknak és családjaiknak.
Példaként említik a személyi jövedelemadó “igazságtalanságot és aránytalanságot okozó” bevezetését, amelynek következményei mára már a gazdaságban is jelentkeznek.
Az új munka törvénykönyvére utalva az érdekképviseletek megjegyzik: az őszi ülésszakon a kormány azt tervezi, hogy új törvényt “kényszerít” a munka világára.
A szakszervezetek amiatt is demonstrálnak, hogy a kormány “megtagadta” az országos szintű, háromoldalú tárgyalásokat a munkavállalói és munkáltatói érdekképviseletekkel, valamint “el akarja lehetetleníteni” a helyi szintű érdekvédelmi munkát, és magukat a szakszervezeteket – olvasható a közleményben.