A részvénypiaci forgalom 22,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Matáv kivételével gyengültek az előző napi záráshoz viszonyítva. A BUMIX 8,65 ponttal, 0,55 százalékkal csökkent, 1552,09 ponton zárt.
A legnagyobb forgalma az OTP-nek volt, a bankpapírra 10,5 milliárd forint értékben kötöttek üzleteket, árfolyama 1,17 százalékkal, 82 forinttal csökkent 6900 forintra. A Mol ára 8 milliárd forintos forgalomban 285 forinttal 15 915 forintra csökkent. A Matáv 928 forinton zárt, ami 18 forinttal magasabb az előző napi záróáránál, forgalma 1,15 milliárd forintot ért el. A Richter 661 millió forintos forgalomban 0,71 százalékkal, 195 forinttal 27 305 forintra gyengült. Az Egis 1,08 százalékos, 200 forintos gyengüléssel, 18 400 forinton zárt. A BorsodChem papírok ára 5 forinttal 2665 forintra emelkedett.
Az MTI által megkérdezett kereskedők a csökkenést egyrészt a térségben uralkodó profitrealizáló hangulattal magyarázták, másrészt azzal, hogy a négynapos hétvége előtt a befektetők a pozíciók egy részének bezárását választották. A Matávot a szakértők szerint elsősorban a várható magas osztalékhozam miatt vásárolják a befektetők, emellett a papír erősödésében szerepet játszott a nyugat-európai tőzsdéken a technológiai szektor jó szereplése is.
Benyes Attila, a Quaestor Értékpapír Rt. üzletkötője szerint a reggel közzétett jó inflációs adatnak optimizmust kellett volna hoznia a piacra, ennek ellenére a nap elején folytatódott a haszonrealizálás. A nap végére kialakult egy százalék alatti csökkenés ugyanakkor véleménye szerint összhangban volt a környező országok tőzsdéinek trendjével.
Sarkadi Szabó Kornél, a Raiffeisen Bank elemzője a Mol esését az olajszektorhoz tartozó papírok általános gyengülésével magyarázta. Kiemelte, hogy a gyógyszeripari részvények viszonylag kevésbé gyengültek, ám forgalmuk is visszafogottak volt.