A három férfi – egy szabadúszó televíziós újságíró, egy operatőr és a sofőrjük – munkáltatójuknak már szabadulásuk után beszámoltak megpróbáltatásaikról, de a bagdadi Abu Graib börtönben folytatott fogolykínzások bemutatása nyomán úgy döntöttek: a nyilvánosság elé tárják, ami velük történt. „Sírtam, amikor megláttam az Abu Graibban készült fényképeket, az ott raboskodók ugyanúgy szenvedtek, mint mi” – mondta egyikük.
A Reuters újságírói és sofőrjük egy amerikai helikopter lezuhanásának következményeiről készítettek felvételeket január 2-án Fallúdzsa közelében, amikor az amerikaiak őrizetbe vették őket. Három nappal később azonban mind a három férfi visszanyerte a szabadságát.
Miután munkahelyükön beszámoltak a fogságuk alatt elszenvedett gyötrelmekről, a Reuters főszerkesztője, David Schlesinger levelet írt Ricardo Sancheznek, az Irakban állomásozó amerikai szárazföldi erők főparancsnokának, kérve az eset kivizsgálását. A kérés nyomán az amerikai hadsereg által lefolytatott vizsgálat megállapította, hogy „nincs kínzásra utaló jel”.