Az Ericsson még így is utcahosszal előzi meg a lista második-ötödik helyén állókat: a finn Nokiát, a német Siemenst, az amerikai Motorolát és a kanadai Nortel Networks-öt, melyek valamennyien jóval 10 százalék feletti, de a 15 százalékot el nem érő piaci részesedést hasítottak ki maguknak. Ebben a csoportban a Siemens volt képes javítani: egy százalékponttal 13 százalékra; így már csak egy százalékpontnyi a lemaradása a Nokia mögött.
A Siemens főként a harmadik generációs WCDMA rendszerekkel szerepelt jól: ebben a szegmensben részaránya 23 százalék. A Nokia is arról számolt be, hogy WCDMA-pozíciói erősebbek, mint általános piaci részesedése. Az elemzés szerint 2003 az általános összehúzódás éve volt, jelentősebb mozgások nélkül. Idén a növekedés megindulása várható, mert telefonszolgáltatók visszafizették adósságaikat és újabb pénzeszközöket szivattyúznak a hálózati beruházások finanszírozására.
A növekedést a 3G hálózatok egyre szélesebb körű elterjedése is fokozza. Ezek a hálózatok, melyeket hang-, adat-, zene-, kép- és videotartalmaknak a telefonokhoz juttatására terveztek, az idén lépnek valódi kereskedelmi forgalomba. Hozzájárulnak a növekedéshez a fejlődő országok piacain végrehajtott beruházások is, hiszen ott a kereslet még gyorsan nő a második generációs hangátviteli hálózatok iránt – a mobiltelefont használók száma az elkövetkező négy évben kétmilliárdra emelkedhet a jelenlegi 1,3 milliárdról.
A hét legnagyobb mobil infrastruktúra gyártó (az említetteken kívül a jóval 10 százalék alatti amerikai Lucent és francia Alcatel) összesen 267 szerződésről számolt be; Ennek 64 százaléka második generációs GSM technológia volt, 14 százalék volt az Amerikában és Ázsia egyes részein használt CDMA hálózatok részesedése, 14 százalék a WCDMA infrastruktúrák aránya.