A szerencsétlenségről a túrázó magyar társa értesítette a hatóságokat, aki ki tudta magát szabadítani a hógörgeteg alól. Először megpróbált ugyan a bajba jutott nyomára bukkanni, de miután nem sikerült, elindult, hogy a visszamenjen az alacsonyabban fekvő hegyi vendégházba.
Útközben találkozott ugyan néhány osztrák alpinistával, akiknél volt mobil, de a rendkívül zord időjárási viszonyok miatt annyira rosszak volt az adásvételi feltételek, hogy hiába telefonáltak, odalent, a mentőállomáson nem értették, hogy mit mondanak. Így csak azután derült fény a történtekre, hogy órák múlva elérte a panziót.
Helikopter is keresi
A baleset 1800 méter magasságban történt. A környéken órákon át szakadt a hó, több mint ötven-hatvan centiméternyi új hó esett.
A kutatási és mentési akcióba mintegy hetven alpesi rendőr, hegyi mentő és tűzoltó vágott bele, keresőkutyákat is magukkal vittek. Még egy helikopter is felszállt, hátha venni tudja a szerencsétlenül járt magyar hegymászó GPS-szel felszerelt mobiljának jelzését.
A körülmények azonban annyira rosszak voltak, hogy a mentőcsapat késő estig a tragédia feltételezett helyszínéig sem tudott eljutni: nemcsak a helyenként mellig érő hó, hanem a fokozott lavinaveszély is hátráltatta az előrehaladást. Vasárnap reggel folytatták a keresést.
Veszélyben a mentés
Az ORF rádió stájerországi adása szerint vasárnap reggel két kis csoportot előre küldtek a szerencsétlenség feltételezett körzetébe, hogy felmérjék, egyáltalán folytatni tudják-e nagyobb erőkkel a kutatást. A thörli hegyi mentők vezetője, Gerd Würger ugyanis attól fél, hogy a térségben uralkodó rendkívül mostoha körülmények és az állandó lavinaveszély miatt a keresőcsoportok is bajba juthatnak.
Gerd Würger vasárnap reggel elmondta a rádiónak, elképzelhető, hogy a kutatással esetleg napokat kell várni, amíg kitisztul az idő. Abban bízik, hogy előbb-utóbb talán tudják fogni a GPS-jelet, és annak segítségével megtalálják az eltűnt magyar hegymászót.