Van egy kiváló borásznő Tokajhegyalján, nagy tehetségű szakember, Bárdos Sarolta, többször szóltunk modern, intenzív, illatos borairól, melyeket előbb a Degenfeld, utóbb a Béres főborászaként készített-készít. Férje, Molnár Péter meg a Patrícius Borház borász-ügyvezetőjeként komponál ugyancsak koncentrált, tiszta, jó megjelenésű, világos aranyszínű borokat és nyer velük mindenféle díjakat világszerte és halomszám. „Jó, hogy ez a pár itt van Hegyalján, jót tesz a borvidéknek” – mondta Prácser Miklós, a Degenfeld birtokigazgatója.
A kis borászat feldolgozója az épülő családi házban foglal helyet, az építkezés párhuzamosan zajlik mintegy a gigantikus erdőbényei Béres-birtok építésével, mely ma Hegyalja, és alighanem az ország legnagyobb borászati beruházása. A hagyományos tokaji fajtaszerkezetű ültetvényekről (furmint, hárslevelű, sárga muskotály, magyarul muscat lunel és kövérszőlő) csak 17-19 hektó bor jön le hektáronként. (A kövérszőlő hatalmas szemeket növesztő, korai érésű, igen jól botritizálódó, jó cukorgyűjtő, nem nagyon illatos, jó komplementer fajta). A cuki kis házban high tech technológia, krómacél tartályok és guszta, hideg kis pince, a portát egy, az etyeki Hernyák Lacitól kapott különleges, nagyfejű, fésületlen fekete komondor őrzi. Vagyis igazából csak arra vár, hogy valaki játsszon vele, gyerekes figura.
A Sárga muskotály 2004 világos zöldesfehér színű, könnyed, félszáraz gasztro- és beszélgetőbor, 13 százalékos alkohollal. A kései szüretelésű édes Amicus 2003 (furmint-kövérszőlő-lunel) mennyei Tokaj-illattal köszön, nagyon simogató és lágy faktúrájú finomság.
A mézes illatú, sötét aranyszínű 2001-es aszú kerek és telt, koncentrált nagy bor az igen lendületes savak és a cukor egyensúlyával, medicinális ízjeggyel díszített elegáns ízképpel, alacsonyabb (10 százalékos) alkohollal, elegáns, telt, meleg karakterrel. Nem olcsó borok, 3-tól durván 10 ezerig terjedő árakon. Egyszerű címkék, jó megjelenés.