Nagyvilág

Szüléseket indítottak meg a légiriadók

A huszonhetedik napja tartó Erős Szikla hadművelet számos „mellékhatásáról" számolt be vasárnap az izraeli média az MTI  beszámolója szerint.

Észak-Izrael egyik biztonsági rabokat is fogva tartó börtönében vasárnap egy cellában az illemhely alatt frissen ásott alagutat fedeztek fel a börtönőrök.

A nyolc rab több méteres föld alatti folyosót ásott, amelynek lejárata a cella vécéje alatt kezdődik, amelyet elmozdítottak helyéről a munkálatok idejére.

Az ötletet valószínűleg a Gázai övezet alatt húzódó, a Hamász által kivájt alagútrendszer szolgáltatta, amelynek felszámolására indította Izrael a hadművelet szárazföldi offenzíváját. A börtön személyzete egyelőre nem tudja a választ arra a kérdésre, hogy az alagút építése óta hol végezték szükségüket a cella foglyai, közölte a tízes tévécsatorna.

A hadművelet egy másik „mellékhatásaként” elsősorban a Gázai-övezethez közeli és gyakori légiriadóknak kitett rehóvoti Káplán-kórházban huszonnyolc százalékkal nőtt az idő előtti szülések száma. Az ország középső részén lévő Belinson-kórházban, ahol ritkábbak voltak a szirénázások 5-10 százalékkal több baba jött világra idő előtt, mint más években. Összesítve a kórházakban nyolcvankét százalékkal nőtt az idő előtti ikerszülések száma, és erre a kiugró adatra az orvosoknak egyelőre nincs egyértelmű magyarázatuk.

Az Izrael lakosságának háromnegyedét olykor óvóhelyekre kényszerítő rakétatámadások nyomán júliusban jelentősen csökkent a vásárlások száma. A legnagyobb izraeli hitelkártya-szolgáltató, az Isracard adatai szerint a hadművelet idején átlagosan hat százalékkal költöttek kevesebbet hitelkártyájukkal a zsidó állam lakói, sőt az ország rakétákkal leginkább sújtott déli részén tizenkét százalékkal kevesebb pénzt adtak ki.

Igencsak megcsappantak a szórakozásra, sportra és kultúrára kiadott pénzek, ezekre a szokásosnál huszonhét százalékkal kevesebbet költöttek idén júliusban Izraelben – adta hírül az Isracard.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik