Az előzetes bizottsági ülések miatt jókora csúszással induló csütörtöki győri közgyűlésen folytatódott az áprilisi választás óta érzékelhető látványos fordulat a többségben lévő Fidesz részéről. Míg korábban az akkori kormánypárt politikusai ott tettek keresztbe Pintér Bence polgármesternek, ahol csak tudtak, addig a sokkoló kudarc óta a fideszesek alaposan megváltoztak.
A párt konfrontatív stílust vivő korábbi frontemberei hátraléptek: a városvezető lemondásra felszólító nyilatkozata után a győri 2-es körzetben látványosan megbukott Fekete Dávid lemondott a többségi frakció vezetéséről, mi több: a közgyűlés feloszlatására irányuló (a frakciótársai által nem támogatott) városvezetői javaslatot is megszavazta. Fekete utóda, a Dézsi-korszak korábbi alpolgármestere (mint a 24.hu-nak adott interjúból is kiderült) jóval kompromisszumkészebbnek látszik.
Változás történt a legfontosabb önkormányzati bizottságok élén: Fekete Dávid távozott a helyi közcégek fölötti ellenőrzést gyakorló városstratégiai bizottság éléről, helyére a győri Fidesz új elnöke, Fűzy András került. A közgyűléseken harsányabb Antal Imre pénzügyi bizottsági elnököt pedig a csendesebb Szeles Szabolcs volt alpolgármester (az 1-es körzet vesztes jelöltje) váltotta. A jelek szerint a kétharmados fiaskó után a helyi Fidesz mozgástere meglehetősen beszűkült. Országos és helyi támogatásának jó részét elvesztette, a központi túlhatalma megszűnésével pedig a helyi propagandagépezet is lebénult, és kénytelen felszámolni önmagát.
A mostani közgyűlésen új önkormányzati szervezeti és működési szabályzatot fogadtak el.
