Egyfajta kampányfelkészítésnek szánta beszédét a kórházszövetség éves konferenciájának záró eseményén Takács Péter államtitkár, aki a Népszava tudósítása szerint egyebek mellett arról beszélt, hogy folyamatosan javítják a májustól élesedő időpontfoglaló rendszer hibáit.
Takács Péter bevallotta, hogy neki is hosszú ideig tartott, hogy az applikációban megtalálja, hogyan tudná lemondani a rendszer próbálgatásakor befoglalt szemészeti szakrendelést. Ezzel együtt szerinte jók az első tapasztalatok, nem lett káosz.
Úgy folytatta: az intézmények maguk állíthatják be, hogy egy-egy szakrendelésen óránként hány beteget tudnak ellátni, és azt is, hogy a kontrollvizsgálatokra, illetve krónikus betegeik gondozására mekkora idősávot hagynak meg. Arra kérte a hallgatóságát, hogy a szakrendeléseken ne mondják azt például a rendszeresen gondozott cukorbetegeiknek, hogy maguk vagy a háziorvosuk keressen nekik következő időpontot, mert azt a szakorvos két kattintással meg is oldhatja.
A beteg túráztatását csavarjuk szép lassan a minimumra
– ajánlotta.
Beszélt arról is, hogy az E-térben egyre több az időpontfoglalás, van lehetőség a várandósgondozási kiskönyv vezetésére, és mind többen ezen a platformon keresztül intézik a vezetői engedélyük-hosszabbítását is.
A tervek között szerepel, hogy a szervezett népegészségügyi szűrésekkel kapcsolatos értesítéseket is az egészségablakon, ügyfélkapun keresztül kapják meg az érintettek. Sőt a készülő szoftver része lenne a háziorvos értesítése arról, hogy abban a hónapban mely betegei kapnak értesítőt például mammográfiára vagy vastagbélszűrésre.
A konferencia záróbeszédében is kitért Takács Péter arra, hogy 150 milliárd forinttal bővül a kórházak, szakrendelők működtetésére fordítható éves összeg. Az államtitkár szerint ez a rendszeresen fölhalmozódó tartozások mintegy kétharmadát fedezi. Takács Péter szerint józan paraszti ésszel senki nem várja a nullszaldót. Most az államtitkárságon azt számolgatják, hogy mennyi lehet kórházanként a még tolerálható adósság, írja a Népszava.