Április 23-án, röviddel nyolcvanadik születésnapja előtt elhunyt Nagy Alexandra, a magyarországi ipari formatervezés egyik legfontosabb alakja – derült ki a szakember Facebook-oldaláról.
A Magyar Iparművészeti Főiskolán 1971-ben diplomát szerző, korábban keramikus pályára készülő (ezt az ólomtartalmú festékekre való allergiája gátolta) művész öt évtizedes pályájának több mint felében (1971-1999) a Richter Gedeon Rt-vel (korábban Kőbányai Gyógyszerárugyár) működött együtt, nevéhez pedig számtalan kozmetikai termékcsalád csomagolóanyagainak tervezése fűződik – ezek közül a legismertebbek a Fabulon felnőtteknek és babáknak szánt termékei, amik hosszú éveken át meghatározták a magyarországi kozmetikumok piacát –, ezzel párhuzamosan azonban szabadfoglalkozásúként számtalan hazai, illetve nemzetközi vállalatot is segített.
1991-ben létrehozott saját cége, a Paqart Design Stúdió 1997-2007 között a Tesco élelmiszerlánc magyarországi partnere volt, vállalkozásával azonban ezernyi food és non food-szektorban való megbízást vállalt, 2008-tól pedig a PepsiCo Americas, illetve a Fővárosi Ásványvíz Rt. számára készített csomagolásterveket.
Az 1972-1974 között a dublini Michal Ozmin Design stúdióban dolgozó Nagy Magyarországon elsőként ismerte fel a számítógépes grafika lehetőségeit, majd a rendszerváltás után a hazai grafikaoktatás, illetve a legfrissebb újdonságokat alkalmazó tervezés egyik motorjává vált.
Munkái közül kiemelkednek a Kőbányai Gyógyszerárugyár Kozmetikai Kutatólaborjából kinőtt, már említett Fabulonnak tervezett kozmetikumok, a Mátraplast logója illetve csomagolásai, Mechanikai Labor Stúdió magnetofonjának arca, az Egyesült Izzó, valamint a Ganz Műszer Művek gép- és műszeripari formatervei, a Zwack Unicum Rt. cégarculata és címkéi, illetve a Gerbeaud-csokoládék dobozai.
A számtalan jelentős elismerés mellett 1993-ban a Ferenczy Noémi-díjat is elnyerő Nagy tanárként is jelentős volt: a Magyar Iparművészeti Főiskola (ma MOME), a VISART Akadémia, valamint a BKF óraadójaként több generációnyi alkotónak segített megtanulni a szakma alapjait.