Némi ellenzéken belüli kötözködés ütötte fel a fejét a Budapesten azzal kapcsolatban, hogy a főváros vezetése nagyon csendben van a fél-egy éve még nagyon hangoztatott Fudan-népszavazás ügyében. Tavaly nyáron lett abból botrány, hogy a Ferencváros pusztulat részére, a Soroksári-Duna partjára tervezett Diákváros helyett a kormány inkább méregdrága egyetemi campust építene a kínai vezetés befolyása alatt álló intézménynek. Az ellenzék sok más tiltakozási forma (tüntetés, utcaátnevezés) mellett népszavazást is kezdeményezett.
Az országos népszavazást, ahogy minden ellenzéki referendumkezdeményezést, elkaszálták, ezúttal az Alkotmánybíróság, de helyi népszavazást még ki lehetett volna írni. A Népszava keddi cikke szerint azonban hónapok óta mély csendben van a főváros ezzel kapcsolatban, ami Baranyi Krisztina IX. kerületi polgármester szemét is szúrja (ő a DK-t látja emögött, a DK erre kioktatta a polgármestert, hogy inkább a rezsinövekedéssel foglalkozzon). Az ATV Híradó a fővárosi városházát is megkérdezte az ügyben. Azt a választ kapták, hogy
az Alkotmánybíróság döntése után mindenki számára világossá vált, hogy Magyarországon csak arról lehet népszavazást tartani, amit a Fidesz megenged.
Hozzátették a szűkszavú válaszban, hogy
Éppen ezért a főváros vezetése, korábbi ígéretéhez híven, más formában fogja kikérni a budapestiek véleményét a Fudan beruházásról.