Az ülésen a munkacsoportot irányító Buzálné Szabó Mária, a Nemzetbiztonsági Iroda vezetője körvonalazta a szelekció elveit: azon iratokat lehet és kell felszabadítani, amelyek esetében a minősítés fenntartásához nem fűződik bűnüldözési vagy nemzetbiztonsági érdek; az iratok felszabadításával könnyebbé válik a tényfeltárás, a ’90-es évek megismerése. A munkacsoport ülése után Buzálné Szabó Mária úgy nyilatkozott: az első felszabadított dokumentumokat vélhetően még a nyár vége előtt megismerheti a közvélemény.
A munkacsoportot a Kármán Irén tényfeltáró újságíró elleni pénteki támadást követően hozták létre azzal a céllal, hogy felülvizsgálja a 90-es évek végének olajszőkítési és olajhamisítási ügyeit. A munkacsoport feladata, hogy az ügyeket felülvizsgálva törölje a minősítést (titkosítást) mindazokban az esetekben, amelyekben ennek fenntartásához nem fűződik bűnüldözési vagy nemzetbiztonsági érdek, és ezzel megkönnyítse a tényfeltárást, a “nemzeti közelmúlt” megismerését.
A titokgazdákból álló munkacsoportot Buzálné Szabó Mária irányítja, tagjai az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium, a Pénzügyminisztérium, az Országos Rendőr-főkapitányság, a Rendészeti Szervek Védelmi Szolgálata, a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága, valamint a Nemzetbiztonsági Hivatal illetékesei. Az átnézendő iratok mennyiségét mintegy 80 000 oldalra becsülik.