Renner Erika meghallgatásával folytatódik a lúgos támadással vádolt orvos pere kedd délelőtt a Fővárosi Ítélőtáblán. Ez a megismételt másodfokú eljárás második tárgyalási napja, november 23-án – a sértetten kívül – Bene Krisztiánnak és két asszonynak tettek fel kérdéseket. A tanúk ugyanabban a társasházban laknak, mint a brutálisan megsebesített nő, és az ominózus márciusi reggelen mindketten láttak egy-egy gyanúsnak vélt alakot a lépcsőházban.
A keddi tárgyalási napon további hat embert hallgatnak meg a tervek szerint: Renner Erika élettársát, két barátnőjét, illetve három kórházi dolgozót. A két nőt vélhetően elsősorban arról kérdezik majd, mikor mondta nekik Renner Erika, és egyáltalán miért gondolhatja, hogy egykori szeretője a tettes, valamint, hogy ők – akik jól ismerik az egykori pár viharos, se veled, se nélküled kapcsolatát – hogyan vélekednek a támadó kilétéről. A kórházi alkalmazottakat, akik a sértett ügyvédje szerint korábban többször keveredtek ellentmondásba, a vádlott alibijéről kérdezik majd, pontosabban, hogy az igazgató valóban a kórházban tartózkodott-e a támadás idején. De mindezek előtt
Hogy milyen hosszúra nyúlik majd a megismételt másodfokú per, nem lehet tudni, bár
Renner Erika ügyvédje, Gál András szerint januárban pont kerül az ügy végére, legalábbis az ítélőtáblán, majd – ahogy az idén már megtörtént – ismét a legfőbb bírói fórumom, a Kúrián folytatódik az ügy. Bene Krisztián és ügyvédje két új szakértő kirendelését kérte, de ha az indítványnak helyt is adnak, Gál szerint akkor sem kell sokat várni a döntésre, annak ellenére sem, hogy a nő ügyvédje is terjesztett be bizonyítási indítványt.
Renner Erika ügyvédje ismét hangsúlyozta, céljuk, hogy az orvost emberölés kísérletéért ítéljék el, valamint személyi szabadság megsértése, és – a megállapított kifosztás helyett – felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette miatt.
Az anyát egyébként első fokon életveszélyt okozó testi sértés bűntettében marasztalták el, ám másodfokon az említett bíró azt állapította meg, hogy az eshetőleges szándék fennállt, vagyis az asszonynak számolnia kellett azzal, hogy gyermeke életét veszti.
A november 23-i tárgyalás hosszúra nyúlt, reggel 9 órakor kezdődött és nem sokkal délután 4 óra után ért véget. Miután ismertették az ügy, illetve az eddigi tárgyalások tapasztalatait, negyed 11 körül az áldozatot kiküldték a teremből, hogy meghallgassák az ügy vádlottját, az egykori kórházigazgatót. Az orvos azt mondta, vallomást tesz, de fenntartja, amit eddig mondott, ellenben kiegészítette azt. Hosszasan beszélt arról, hogy nem zaklatta a nőt, miután véget ért a kapcsolatuk. Percekig fejtegette, hogy amennyiben a rendőrség vagy a bíróság jobban figyel, megbizonyosodhatott volna róla, hogy a bűncselekmény elkövetésének idején ő a kórház területén tartózkodott. Megjegyezte: nagyon örül, hogy a mostani tárgyalási napokon meghallgatják azokat a tanúkat, akik igazolhatják, hogy valóban az intézményben volt a kérdéses időben.
A két tanú után Renner Erikát kérdezte a bírói tanács tagjai és az ügyész is. Bene ügyvédje ellentmondásokat kereset a nő vallomásaimban. Próbálkozását – hogy hazugságon kapja Renner Erikát – egy pillanatra nevetés szakította meg, amikor a nő „elnézést kért” azért, mert nem szó szerint idézett a jegyzőkönyvből. Az áldozat végig tartotta magát, de amint befejeződött a tárgyalás, elsírta magát.