Mercedes AMG Petronas F1 Team's German driver Nico Rosberg celebrates at the end of the Abu Dhabi Formula One Grand Prix at the Yas Marina circuit on November 27, 2016.
Nico Rosberg won his maiden Formula One world title by securing second place behind his Mercedes arch-rival Lewis Hamilton in the Abu Dhabi Grand Prix. / AFP PHOTO / Andrej ISAKOVIC
Forma-1

Rosberg: Egyáltalán nem élveztem, borzasztó volt

2016. 11. 27. 16:21

Lewis Hamilton pályafutása 53. győzelmét aratta a 2016-os Abu Dhabi Nagydíjon, de Nico Rosberg lett a világbajnok, miután a második helyen ért célba.

Jól érzem magam, köszönöm mindenkinek, aki kijött ide nekem szurkolni, szeretném megköszönni a családomnak és a csapatnak! Nem gondoltam volna, hogy 32 győzelmet aratok majd ennél a csapatnál. Gratulálok Nicónak pályafutása első világbajnoki címéhez. Mindent megtettem, ennél többet nem kívánhatok magamtól. Nem lehet mindig nyerni

-nyilatkozta a pódiumon a brit versenyző. Ezt követően a friss bajnokhoz fordult David Coulthard:

– Újabb átlagos nap a munkahelyen, Nico?

– Ne is mondd, ez volt a legizgalmasabb futamom. Egyáltalán nem élveztem, borzasztó volt. Most extázisban vagyok, a feleségemnek ajánlom ezt a győzelmet, aki végig mellettem állt. Nagyon büszke vagyok, hogy sikerült megismételnem édesapám sikerét. Gratulálok Lewisnak, mindig nagyon nehéz volt legyőzni őt.

Sebastian Vettel Olaszországban állhatott legutóbb a dobogón, ő így nyilatkozott:

Kemény volt az utolsó pár kör, nem lettem volna Nico helyében. Kezdett elfogyni a gumim a végére, de a jó taktikának köszönhetően megérdemelten zártunk dobogós helyen. Nehéz év volt ez, de örülök, hogy egy harmadik hellyel sikerült zárnom a szezont.

Rosberg 385 ponttal végzett az élen, Hamilton 380-at gyűjtött, a harmadik Daniel Ricciardo 256-tal zárt. A konstruktőrök versenyét utcahosszal nyerte a Mercedes (765) a Red Bull (468) előtt, a harmadik helyezett a Ferrari (398) lett. A Forma-1 2017-ben szélesebb gumikkal és új szabályokkal tér vissza.