Tottenham Hotspur's English striker Harry Kane (C) celebrates after scoring their fourth goal during the English Premier League football match between Tottenham Hotspur and Liverpool at Wembley Stadium in London, on October 22, 2017. / AFP PHOTO / IKIMAGES / Ian KINGTON / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 45 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

A Tottenham lefocizta a Liverpoolt

Aranyossy Áron

sportújságíró. 2017. 10. 22. 18:48

A Premier League kilencedik fordulójában 4-1-s megesemmisítő vereséget mért Jürgen Klopp együttesére a Tottenham Hotspur vasárnap a Wembley Stadionban.

Harry Kane már a negyedik percben vezetést szerzett a Spursnek, miután egy liverpooli megingást követően némi szerencsével nála maradt a labda. Mindössze nyolc perccel később már 2-0 állt az eredményjelzőn, Dejan Lovren elszámította a labda ívét, így Kane nekiiramodott, majd kiválóan passzolt Heung Min Son elé, aki higgadtan a kapu jobb alsó sarkába lőtt. Pár perccel később Son újra nagy helyzetbe került, ám ezúttal a fölső lécre bombázta a labdát.

Klopp rögtön reagált, lehozta Lovrent és átszervezte a védelmet, de csapatként nem működött jól továbbra sem a Pool. A 24. percben Mohamed Szalah szépíteni tudott, miután Jordan Henderson egy labdaszerzés után parádésan indított az egyiptomit. Úgy tűnt a Vörösök visszajöhetnek a meccsbe, ám még a félidő lefújása előtt egy kipattanó labdát Dele Alli a kapuba vágta.

Fordulás után tíz perccel Simon Mignolet rossz helyre öklözte a labdát és bár az első lövést blokkolták a Liverpool védői, de Harry Kane ismét jókor volt jó helyen. Ezután meddő mezőnyfölényben játszottak a vendégek, Philippe Coutinho távoli lövésekkel veszélyeztett, Szalah pedig jó cselekkel próbálta megbontani a londoniak védelmét, de a teljesen erőtlen liverpooliak ritkán jutottak veszélyes lövésig, a Tottenham megérdemelten nyert, még ilyen arányban is.