MADRID, SPAIN - AUGUST 16: Marco Asensio of Real Madrid celebrates after scoring during the Spanish Super Cup return match between Real Madrid and Barcelona at Santiago Bernabeu Stadium in Madrid, Spain on August 16, 2017.
 Burak Akbulut / Anadolu Agency

Úristen, mekkora gólt kapott a Barca!

2017. 08. 17. 06:40

Asensio már a negyedik percben a Barcelona-szurkolók maradék reményét is elvette.

Már a spanyol Szuperkupa-döntő első meccsén (1-3) Barcelonában is megmutatkozott, a Real Madrid ott folytatta, ahol a BL-döntő megnyerése alkalmával abbahagyta, míg a katalánok egyre inkább szétesni látszanak Neymar elvesztése és a belső viszály, az elnök botránya okán.

A szerdai visszavágó az első meccs madridi sikere után normál esetben ettől még nem kellett volna formalitás legyen, kiváltképp, hogy a bírót meglökő C. Ronaldót öt meccsre eltiltották, továbbá hazai oldalról IscoCasemiro és Gareth Bale sem játszott, oszt mégis az lett.

Arról, hogy a Real “B” simán oktathassa a Barcát a fiatal, 21 éves Asensio gondoskodott, aki a negyedik percben irgalmatlan nagy gólt ragasztott Ter Stegen kapujába. Tessék nyugodtan elámulni mekkorát:

Mivel a 39. percben Benzema is betalált, sok kérdés nem maradt, ki nyeri 2017-ben a spanyol Szuperkupát.

A Barcelonának egy Messi és Suárez kapufára futotta az erejéből a második félidőben. Megkockáztatjuk, az Atlético Madrid és a Sevilla tavaszi formája ismeretében, ez a dobogóhoz is kevés lesz a bajnokságban.