Chelsea's Belgian striker Michy Batshuayi (R) scores the opening goal during the English Premier League match between West Bromwich Albion and Chelsea at The Hawthorns stadium in West Bromwich, west Midlands on May 12, 2017. / AFP PHOTO / Anthony Devlin

Premier League: mellőzött csatára nyerte meg a bajnoki címet a Chelsea-nek

2017. 05. 12. 22:53

A Chelsea annak tudatában lépett pályára a West Bromwich Albion otthonában a Premier League 37. fordulójában, hogy ha nyer, megnyeri az angol labdarúgó-bajnokságot. A találkozót megelőzően Antonio Conte csapata hét ponttal állt a Tottenham előtt, egy-egy pótlásra váró mérkőzés miatt három bajnokival a vége előtt.

Az összecsapás első félidejében nem meglepő módon a vendégek játszottak fölényben, többet birtokolták a labdát, volt néhány veszélyes lövésük, de a gól elmaradt.

Az első 45 percben a Chelsea-nél 71 százalékban volt a labda, míg 322 alkalommal passzoltak, szemben a hazaiak 121 átadásával.

A második játékrész egy nagy Ben Foster-védéssel indult Victor Moses fű alatt surranó próbálkozása után. Az 53. percben Eden Hazard adott középre, az egyik menteni igyekvő hazai játékos a saját kapuja felé továbbította a labdát, de a gólvonalon álló csapattársa menteni tudott.

A 70. percben a semmiből majdnem megszerezte a vezetést a West Brom, Salomon Rondon egyedül törhetett kapura, de Cesar Azpilicueta utolérte és blokkolni tudta a venezuelai csatár lövését. A 72. percben teljesen eltolódott a vendégek védelme, de Jake Livermore nem talált kaput ígéretes helyzetben.

A 82. percben aztán jött a bajnoki címet jelentő gól. Gary Cahill rossz lövése egy védőn megpattant, Azpilicueta még elcsípte a vonal előtt és középre adta, a cserecsatár, Michy Batshuayi estében a kapuba továbbított (0-1).

Érdekesség, hogy a belga csatár nem sok lehetőséget kapott a bajnokságban, a Premier League-ben egyszer sem volt kezdő, de találkozót megelőzően 17 meccsen lépett pályára, de csak 109 percet játszott és egy gólt lőtt, még a második fordulóban a Watford ellen.

A Chelsea története hatodik angol bajnoki címét szerezte, a PL-érában az ötödiket. A londoni gárda ezt megelőzően két éve volt aranyérmes, akkor még José Mourinho irányításával.

A forduló másik péntek esti mérkőzésén az Everton hazai pályán 1-0-ra győzött a Watford ellen. A liverpooli csapatnál kilenc hónap után ismét ott volt a keretben a Ferencváros korábbi játékosa, Muhamed Besic. A hosszú sérülés után visszatérő középpályás a kispadról nézte végig a 90 percet.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!