Genk's players celebrate after winning a match between Belgian first league team KRC Genk and Croatian Lokomotiva Zagreb, the return leg of the playoff round in the Europa League competition, in Genk, Thursday 25 August 2016. First leg ended on 2-2 draw result in Croatia. BELGA PHOTO YORICK JANSENS
Foci

EL: az MTK-t verő Qabala főtáblás, kiesett a West Ham

Dobos Sándor
Dobos Sándor

újságíró. 2016. 08. 25. 22:48

Kialakult az Európa Liga főtáblájának mezőnye. Kisebb-nagyobb meglepetések is adódtak a selejtezők zárónapján.

Lezárultak az Európa Liga selejtezői, csütörtökön a főtáblára kerülésért vívott párharcok második mérkőzéseit játszották le.

A játéknap elején először az azeri Quarabag jutott tovább, miután simán, 3-0-ra verte a svéd Göteborgot. Később a Maribor ellen továbbment egy másik azeri csapat is, méghozzá az MTK-t még jó pár hete kiverő Qabala.

A Ferencvárost legyőző albán Partizani 0-0-t játszott az orosz Krasznodarral, de utóbbi csapat az első meccset 4-0-ra nyerte, így biztosan ment tovább.

A legnagyobb meglepetés az angol West Ham United kiesése, Slaven Bilic csapata a román Astra együttesétől kapott ki 1-0-ra Londonban, és mivel az első mérkőzés 1-1-re végződött, a Kalapácsosok kiestek.

Az Astra csapatát egyébként az a Marius Sumudica irányítja, aki a 2000-es évek elején a Debrecen támadója volt.

Köteles László csapata, a Genk is ott van a főtáblán (a cserepadon ült a magyar kapus, a nyitóképünk a Genk örömét mutatja), csakúgy, mint a másik két belga csapat, az Anderlecht és a Gent is, valamint az alanyi jogon főtáblás Standard Liege.

A Olympiakosz Pireusz hosszabbításra kényszerült, a görögök rögvest egyenlítettek, és ezzel továbbmentek, a Hajduk Split viszont 11-esekkel elbukott a Maccabi Tel-Aviv ellenében.

Eredmények – Európa Liga, a főtáblára kerülésért, 2. mérkőzések:

Qarabag (azeri)-Göteborg (svéd) 3-0 (2-0)
Továbbjutott: Qarabag, 3-1-es összesítéssel.

Bröndby (dán)-Panathinaikosz (görög) 1-1 (1-0)
Továbbjutott: Panathinaikosz, 4-1-es összesítéssel.

Grasshoppers (svájci)-Fenerbahce (török) 0-2 (0-0)
Továbbjutott: Fenerbahce, 5-0-s összesítéssel.

Liberec (cseh)-AEK Larnaca (ciprusi) 3-0 (3-0)
Továbbjutott: Liberec, 4-0-s összesítéssel.

Rosenborg (norvég)-Austria Wien (osztrák) 1-2 (0-0)
Továbbjutott: Austria Wien, 4-2-s összesítéssel.

Partizani (albán)-Krasznodar (orosz) 0-0
Továbbjutott: Krasznodar, 4-0-s összesítéssel.

Anderlecht (belga)-Slavia Praha (cseh) 3-0 (2-0)
Továbbjutott: Anderlecht, 3-0-s összesítéssel.

AZ Alkmaar (holland)-Vojvodina (szerb) 0-0
Továbbjutott: Alkmaar, 3-0-s összesítéssel.

BATE (fehérorosz)-Astana (kazah) 2-2 (1-0)
Továbbjutott: Astana, 2-4-es összesítéssel.

Genk (belga)-Lokomotiv Zagreb (horvát) 2-0 (1-0)
Továbbjutott: Genk, 4-2-es összesítéssel.

Osmanlispor (török)-Midtjylland (dán) 2-0 (1-0)
Továbbjutott: Osmanlispor, 3-0-s összesítéssel.

PAOK (görög)-Dinami Tbiliszi (grúz) 2-0 (2-0)
Továbbjutott: PAOK, 5-0-s összesítéssel.

Shkendija (albán)-Gent (belga) 0-4 (0-0)
Továbbjutott: Gent, 6-1-es összesítéssel.

Sparta Praha (cseh)-Sonderjyske (dán) 3-2 (1-2)
Továbbjutott: Sparta Praha, 3-2-es összesítéssel.

Maribor (szlovén)-Qabala (azeri) 1-0 (0-0)
Továbbjutott: Gabala, 3-2-es összesítéssel.

Crvena Zvezda (szerb)-Sassuolo (olasz) 1-1 (0-1)
Továbbjutott: Sassuolu, 4-1-es összesítéssel.

Hajduk Split (horvát)-Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 2-1 (1-0, 2-1, 2-1) – 11-esekkel 3-4  
Továbbjutott: Maccabi Tel-Aviv, 11-esekkel.

Olympikaosz (görög)-Arouca (portugál) 2-1 (0-0, 0-1, 1-1) – hosszabbítás után
Továbbjutott: Olympiakosz, 3-1-es összesítéssel.

St.Etienne (francia)-Beitar Jerusalem (izraeli) 0-0
Továbbjutott: St.Etienne, 2-1-es összesítéssel.

West Ham United (angol)-Astra (román) 0-1 (0-1)
Továbbjutott: Astra, 2-1-es összesítéssel.

Sahtar Donyeck (ukrán)-Basaksehir (török) 2-0 (1-0)
Továbbjutott: Sahtar, 4-1-es összesítéssel.

Rapid Wien (osztrák)-Trencin (szlovák) 0-2 (0-2)
Továbbjutott: Rapid Wien, 4-2-es összesítéssel.

 

A főtáblára jutottak:

Quarabag (azeri), Panathinaikosz (görög), Fenerbahce (török), Liberec (cseh), Austria Wien (osztrák), Krasznodar (orosz), Anderlecht (belga), Astana (kazah), Genk (belga), Gent (belga), Osmanlispor (török), PAOK (görög), Sparta Praha (cseh), Quabala (azeri), Sassuolo (olasz), St. Etienne (francia), Astra (román), Sahtar Donyeck (ukrán), Rapid Wien (osztrák), Olympiakosz (görög), Maccabi Tel-Aviv (izraeli)

 

Az Európa Liga főtáblájára a BL utolsó selejtezőköréből bejutott csapatok:

Ajax (holland), APOEL Nicosia (ciprusi), Dundalk (ír), Hapoel Beer-Sheva (izraeli), Roma (olasz), Plzen (cseh), Salzburg (osztrák), Young Boys (svájci), Villarreal (spanyol), Steaua Bukarest (román)

 

Alanyi jogon főtáblások:

Athletic Bilbao (spanyol), Braga (portugál), Celta Vigo (spanyol), Feyenoord (holland), Fiorentina (olasz), Internazionale (olasz), Mainz (német), Konyaspor (török), Nice (francia), Manchester United (angol), Schalke (német), Southampton (angol), Standard Liege (belga), Zenit (orosz), Zorya (ukrán), Zürich (svájci)

vissza a címlapra

Kommentek

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.