Leicester City's English striker Jamie Vardy celebrates scoring his team's second goal during the English Premier League football match between Sunderland and Leicester City at the Stadium of Light in Sunderland, northeast England on April 10, 2016.
Leicester won the match 2-0. / AFP PHOTO / LINDSEY PARNABY / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

Megkönnyezte a Leicester újabb győzelmét Ranieri

Vaskor Máté
Vaskor Máté

újságíró. 2016. 04. 10. 17:28

Vasárnap délután a kiesés ellen küzdő Sunderland vendége volt az éllovas Leicester a Premier League 33. fordulójában.

A 0-0-s első félidőt követően a második felvonás derekán Jamie Vardy lódult meg egy hosszú indítással és az angol válogatott támadója higgadtan értékesítette is a ziccerét (0-1).

Nem sokkal később Fabio Borini előtt adódott lehetőség az egyenlítésre, a támadó ugyanakkor fejbe lőtte magát, így összefoglalva a Sunderland idei formáját.

A hajrában Rodwell is egalizálhatott volna, a hazaiak játékosa viszont képtelen volt eltalálni a kaput ajtó-ablak helyzetben.

A hosszabbítás utolsó percében Vardy verte meg védőjét, majd cselezte ki Mannonét és az üres hálóba gurított (0-2).

A lefújást követően Claudio Ranieri, a bajnokaspiráns trénere könnyekben tört ki.

Győzelmével a Leicester City előnye már tíz pont a tabellán a Tottenham előtt. A Leicester klubrekordot döntött azzal, hogy sorozatban ötödször nem kapott gólt.