Kis híján megégtek a spanyolok Olaszországban

Futó Csaba
Futó Csaba

2016. 03. 25. 06:48

Csütörtökön este rendezték a barátságos játéknap slágermeccsét, az olasz labdarúgó-válogatott ellenfele Spanyolország volt Udinében. Antonio Conte dolgát ugyan sérülések nehezítették a csapat összeállításánál, az olasz kapitány így is meglepte kollégáját, Vicente Del Bosquét, az első félidőben egyértelműen a házigazdák játszottak jobban, igaz ebből nem tudtak előnyt kovácsolni.

A 2013-as, Fehéroroszország elleni találkozó óta először fordult elő a spanyolokkal, hogy egy félidőn át nem volt kapura lövésük.

Az első játékrészben volt egy mókás jelenet is, az egyik asszisztens a földre küldte Del Bosquét.

A második játékrészben sem nagyon változott a játék képe, a 68. percben pedig jött a hazai vezető találat, a csereként beküldött Insigne bevetődve volt eredményes.

Nem tartott sokáig az öröm Udinében, szinte azonnal egyenlítettek a spanyolok a 35 éves Aduriz találatának köszönhetően. Ront az összképen, hogy csapattársa, Morata lesen volt az akció közben, az ő fejesét még védte Buffon, de a kipattanó labdára a veterán csatár ért oda elsőként.

A hajrában Insigne válhatott volna hőssé, ígéretes lövését azonban nagy bravúrral védte De Gea. A Manchester United kapusa egyébként több nagy védést is bemutatott a 90 perc során. A végeredmény 1-1 lett.