Bayern Munich's Austrian midfielder David Alaba  (L) and Juventus' forward from Spain Alvaro Morata   vie for the ball during the UEFA Champions League, Round of 16, second leg football match FC Bayern Munich v Juventus in Munich, southern Germany on March 16, 2016. / AFP / CHRISTOF STACHE

A sírból hozta vissza a továbbjutást a Bayern a Bajnokok Ligájában

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 03. 16. 23:16

A Juventus 45 perc játék után már két góllal vezetett, aztán jött a dráma.

A nyolcaddöntők odavágóinak eredményei alapján talán a leginkább várt visszavágó a Bayern München – Juventus összecsapás volt. Torinóban 2-2-re végeztek a felek úgy, hogy a bajorok egy órán át lefocizták ellenfelüket és már két góllal is vezettek.

A találkozó még el sem kezdődött, sokak szerint máris hátrányban voltak a Zebrák, és nem csak az első mérkőzés eredménye miatt. Az egyaránt alapembernek számító Claudio Marchiso és Paulo Dybala játékéra sem számíthatott sérülés miatt Massimiliano Allegri.

Ennek ellenére remekül kezdte az összecsapást a Juve, már az ötödik percben előnybe kerültek, igaz ehhez kellett a Bayern hibája is. Sami Khedira indítása után Stephan Lichtsteiner indult a labdáért, a svájci pedig a késlekedő David Alaba mellől a rosszul kimozduló Manuel Neuer kapusba lőtt, róla pedig Paul Pogba elé pattant a labda, aki az üres kapuba passzolt (0-1).

Pep Guardiola együttese végig birtokolta a labdát – az első félidőben 73 %-ban – de igazán nagy gólhelyzetet nem tudott kialakítani. Sőt a rossz bírói ítéletnek köszönhették, hogy nem kerültek már a 22. percben kétgólos hátrányba. Neuer borzasztó kidobása után Alvaro Morata elé került a labda, aki a kapuba emelt. A játékvezető tévesen nem adta meg a gólt, ugyanis amikor Juan Cuadrado labdához ért Joshua Kimmich belógott a túloldalon.

Viszont hat perccel később már senki sem mentette meg az újabb bekapott góltól a Bayernt. Morata hosszú cselsorozata után Cuadrado elé tálalt, a kolumbiai elküldte gyufáért Phillip Lahmot, majd a rövid sarokba lőtt (0-2).

Már az első félidőben eldőlhetett volna minden, de Neuer óriási bravúrt mutatott be Cuadrado éles szögből leadott lövésénél.

A fordulást követően a katalán szakember változtatott a felálláson, lehozta Mehdi Benatiát, így Alaba lett középhátvéd, a becserélt Juan Bernat pedig a balbekk. Az első negyedórában a kontrákra épített az Öreg Hölgy, Morata előtt több lehetőség is akadt, de mindegyik elpuskázta.

Utána már a kontrák is elmaradnak olasz szélről, érthető módon még inkább a betonbiztos védekezésre koncentráltak. Az olaszok hátát már nagyon törte a háló, a óriási mezőnyfölény végül a 73. percben érett góllá. Douglas Costa jobb oldali beadása után Robert Lewandowski megelőzte Leonardo Bonuccit, majd a léc alá fejelt (1-2).

Az utolsó percekben sem változott a játék képe, a bajorok mindent megpróbáltak, Lewandowski a kapufát is eltalálta, de csak lesről. Amikor már mindenki elkönyvelte a Juventus továbbjutását, amikor a 91. percben jött Thomas Müller és egy beadás után a kapu jobb oldalába fejelt (2-2).

A kétszer tizenöt perces ráadás első félidejében egy nagy helyzet adódott, Lichtsteiner jobb alsóba tartó lövését Neuer szép vetődéssel hárítani tudta.

A hosszabbítás második félidejének harmadik percében aztán megszületett a továbbjutást eldöntő találat. A szép kényszerítőzés után Müller talált Thiago elé, a csereként beálló spanyol pedig Buffon kezei mellett a bal alsóba csavart (3-2).

Két perccel később lőtt még egyet a hazai együttes, a Juve kölcsönjátékosaként Münchenben futballozó Kingsley Coman tekert a jobb sarokba (4-2).

Az őrült párharc után így a Bayern jutott be a legjobb nyolc közé. A pénteki sorsoláson a Bayern mellett, a Real Madrid, a PSG, az Atlético Madrid, a Wolfsburg, a Benfica, a Barcelona és a Manchester City lesz érdekelt.

Eredmény – Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó

Bayern München – Juventus 4-2 (0-2) – hosszabbítás után
Gólszerző: Lewandowski (73.), Müller (90+1.), Thiago (108.), Coman (110.) ill. Pogba (5.), Cuadrado (28.)
Továbbjutott: a Bayern München, 6-4-es összesítéssel