Padlóra küldte a Lokit a Honvéd, Újpesten kapott ki a DVTK

Futó Csaba
Futó Csaba

2016. 03. 12. 17:22

A Budapest Honvéd focicsapata nem nyerni jár idegenbe ebben a szezonban. A kispestiek az idényben két győzelmet, három döntetlent és hét vereséget tudtak felmutatni a 25. forduló előtt, ráadásul a második Debrecen otthonába látogattak.

Ehhez képest Marco Rossi tanítványai rendesen bekezdtek, már a 4. percben vezetéshez jutottak Eppel révén, majd ugyanő duplázta meg az előnyt a 26. minutumban. A teljesen megzavarodott DVSC részéről nem érkezett válasz, sőt, Hidi még a szünet előtt lőtt egy bombagólt, 0-3 virított az eredményjelzőn, amit nem is hagytak szó nélkül a Loki-drukkerek.

A második játékrészben kiegyenlítettebb volt a játék képe, igaz nem azért, mert a Debrecen feljavult, hanem a Honvéd játékosai vettek visszább, ami háromgólos előnyük tudatában nem olyan meglepő. Akadt még pár gólszerzési lehetőség a meccsen, főleg a vendégek oldalán, de pontatlanok voltak a befejezések. A Honvéd számára ez belefért, 3-0-ra nyertek a fővárosiak. A Loki idén először kapott ki.

A Loki közvetlen riválisai közül az Újpest a DVTK ellen játszott rangadót. Nagyon úgy tűnt, 0-0-ra végeznek a csapatok, azonban az utolsó pillanatban, a 93. percben Andric révén a lila-fehérek megszerezték a győztes találatot. A IV. kerületi együttes ezzel előrelépett a tabella harmadik helyére.

A Videoton a lassan mumussá váló Békéscsaba ellen játszott döntetlent, az újonc egyszer legyőzte a címvédőt, kétszer ikszelt vele.

Az MTK úgy győzte le – Dunaújvárosban – a Haladást 3-1-re, hogy a 12. percben a szombathelyiek szerezték a találkozó első gólját. A kék-fehérek feljöttek a második pozícióba, pontazonossággal, de több győzelemmel állnak, mint a rivális Újpest.

A Paks két vesztes mérkőzés után visszatért a győzelem ösvényére, a tolnaiak otthon gyűrték le 2-0-ra a Vasast.

Eredmények – OTP Bank Liga, 25. forduló

DVSC-TEVA – Budapest Honvéd 0-3 (0-3)

gólszerzők: Eppel (4., 26.), Hidi (38.)

MTK – Szombathelyi Haladás 3-1 (1-1)

gólszerzők: Thiam (16.), Strestík (59., 78., a másodikat 11-esből), illetve Ugrai (12.)

Paks – Vasas 2-0 (1-0)

gólszerzők: Bertus (33.), Hahn (79.)

Újpest – Diósgyőr 1-0 (0-0)

gólszerző: Andric (93.)

Videoton – Békéscsaba 1-1 (0-1)

gólszerzők: Stopira (57.), illetve Laczkó (9.)

piros lap: Damjanovic (95.)