Mit szólnátok egy Fradi-Dortmundhoz?

Borussia Dortmund (Array)

Pénteken 13 órától tartja az UEFA az Európa Liga harmadik selejtezőkörének sorsolását. A DVSC és a Ferencváros nem kiemelt.

A címben lévő állítás előfeltétele, hogy a csütörtöki 1-0-as vereség után Szarajevóban nyerjen és jusson tovább a Fradi a Zeljeznicar ellen az Európa Ligában.

Ezeket az ellenfeleket kaphatják a magyar csapatok:

EL: A DEBRECEN ELLENFELE LEHET:
• az FC Köbenhavn (dán)–Newtown (walesi) párharc továbbjutója (első mérkőzés: 2–0)
• a Saint-Etienne (francia)
• a Lokomotiva Zagreb (horvát)–PAOK (görög) párharc továbbjutója (2–1)
• a Belenenses (portugál)
• a Hapoel Beer-Seva (izraeli)–Thun (svájci) párharc továbbjutója (1–1)
• a KR (izlandi)–Rosenborg (norvég) párharc továbbjutója (0–1)

EL: A FERENCVÁROS ELLENFELE LEHET:
• az Atromitosz (görög)
• az Apollon Limassol (ciprusi)–Trakai (litván) párharc továbbjutója (4–0)
• a Slovan Liberec (cseh)
• a West Ham United (angol)–Birkirkara (máltai) párharc továbbjutója (1–0)

Dinamo Zagreb (horvát)/Fola Esch (luxemburgi) (1–1) – győztese

Az Európa-liga-selejtező harmadik fordulójában többek közt olyan klubok is bekerülnek a kalapba, mint a német Borussia Dortmund, vagy a spanyol Atletic Bilbao. A Fradi amúgy kaphatja a West Ham Unitedet is, míg a Lokinak a fenti táblázat alapján kedvezőbbnek tűnik a helyzete, már csak azért is, mert a rigai 2-2-vel Kondás Elemér csapatának nagyobb az esélye a továbbjutásra.

Összesen új 25 kiemelt klub kapcsolódik be a küzdelmekbe, akikhez hozzáadják a második forduló párharcainak majdani 33 győztesét.

Az EL harmadik selejtezőkör első mérkőzéseire július 30-án, a visszavágókra augusztus 6-án kerül sor. A negyedik selejtezőkör már az úgynevezett playoff-kör, ennek a győztese már a csoportkörbe jut. Ennek sorsolását augusztus 7-én, szintén pénteken tartják.

A Vidi a BL-selejtező második körének első meccsén 1-0-ra verte a walesi ellenfelét idegenben és fél lábbal már a harmadik körben érezheti magát. Egyik lehetséges ellenfél sem tűnik könnyű diónak….