Guardiola második kupáját is behúzta

A Bayern München nyerte a hazai rendezésű Audi-kupát. Ez volt Pep Guardiola második kupagyőzelme.

Jól kezdik a szezont
Fotó: AFP

A bajorok szinte a legjobb összeállításukban léptek pályára a döntőben: Guardiola mester keretébe egyedül Mario Mandzukic nem fért most be.

A Sao Paulo legyőzése után a triplázó Bayern azzal a Manchester Cityvel nézett farkasszemet, mely a Milant verte az elődöntőben, vagyis az angolok nyomtak le nehezebb ellenfelet.

Ennek ellenére a németek domináltak, 70 százalékéban náluk volt a labda, vagyis kezd átállni a tiki-takára a Bayern München is. Az első félidőben ugyan találat nem született, de a hazaiak jártak hozzá a közelebb.

A szünet után aztán meglepetésre Alvaro Negredo vette be Neuer kapuját, így előnybe kerültek az angolok. Sok idő nem telt el, azonnal érkezett az egalizálás, hiszen Müller tizenegyesből volt eredményes (1-1).

Az 56. percben becserélt Mandzukicra pedig úgy tűnik, idén is figyelni kell, hiszen ő döntötte el a finálét: Müller középreadását jutta fejjel a kapuba (2-1).

A bronzmeccsen a Milan 1-0-ra verte a Sao Paulót.