Íme a legpofátlanabb büntetővégrehajtás

Daniel Osvaldo (osvaldo, daniel osvaldo, as roma, )

A AS Roma gólgyárosa, az argentín Daniel Osvaldo valami hihetetlen flegmasággal pöckölte a labdát a Torino kapujába a Serie A hétfő esti zárómérkőzésén.

Az AS Roma kétgólos győzelmet aratott hazai pályán, az Olimpico stadionban az újonc Torino ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén. Igazábó a 70. percig csak gyömöszölték egymást a csapatok mindenfajta eredmény nélkül és az AS Roma első találatához is némi bírói segídlet kellett. Marcinho csetlett-botlott a büntetőterületen belül, amit a bíró végül 11-essel honorált.

Vitatták is vagy egy percig a Torinó játékosai az ítéletet, de hiába. A labda mögé Daniel Osvaldo állt, aki a jobbra eldőlő kapus mellett a kapu bal oldalába spiccelte a labdát – alig ment el a hálóig…. A 86. percben aztán egy Pjanic bomba állította be a végeredményt. Győzelmével a Róma feljött a bajnokság 6. helyére.

A mérkőzés összefoglalója, Osvaldo pofátlan büntetője 1:10-től

Serie A, 13. forduló:

AS Roma-Torino 2-0 (0-0) G.: Osvaldo (71.), Pjanic (86.)

20. Genoa            13  13-22   9
A Sienától 6, az Atalantától 2, a Sampdoriától és a Torinótól 1-1 pont büntetésből levonva.