Roland Garros – Piros Zsombor párosban elődöntős

Az egyesben nyolcaddöntőben búcsúzó Piros Zsombor párosban elődöntőbe jutott a Párizsban zajló francia nyílt teniszbajnokság juniorversenyében. A viadal honlapja szerint a januári Australian Open egyéni korosztályos bajnoka a spanyol Nicola Kuhn oldalán az első szettet némi meglepetésre elveszítette a nem kiemelt Ryan Nijboer, Alexandre Rotsaert holland, amerikai kettőssel szemben, ezt követően azonban előbb 27 perc alatt egyenlített, majd a döntő rövidítést 10-5-re nyerte meg.

Az elsőként rangsorolt Pirosék az első fordulóban sokkal magabiztosabb játékkal győztek, akkor mindössze három játékot engedélyezett a hazai közönség előtt szereplő Luc Fomba és Luka Pavlovic kettősének. Az elődöntőben a Sam Riffice, Gianni Ross amerikai duóval mérkőznek.

Roland Garros – junior fiúk, páros, negyeddöntő:

Piros Zsombor, Nicola Kuhn (magyar, spanyol, 1.)-Ryan Nijboer, Alexandre Rotsaert (holland, amerikai) 4:6, 6:3, 10-5