A sírból hozták vissza az Eb-bronzmeccset a dánok, de a végén a franciák örülhettek

Vasárnap délután rendezték a svédországi női kézilabda Európa-bajnokság bronzmérkőzését.

Állva hagyták a dánokat a franciák, hiszen hat percnyi játék után 0-5 állt az eredményjelzőn, ennek megfelelően időt is kért Klavs Bruun Jörgensen.

Trine Östergaard Jensen törte meg a jeget a kupaktanács után, de a félidő derekán már hattal mentek a franciák (3-9). A nagyszünet előtt közvetlenül berámolták a 14.-et is Olivier Krumbholz tanítványai, a dánok 9 gólig jutottak az első játékrészben.

Két dán találattal indult a második 30 perc, Sandra Toft pedig bravúrokkal vétette észre magát hátul. Stine Jörgensen lövése utat talált a bal alsóba, így feljött két gólra a dán csapat, majd Mette Tranborg hozta még közelebb a piros mezes együttest.

Az utolsó tíz percnek 17-18-as francia vezetéssel vágtak neki a csapatok. Az 55. percben Camille Ayglon Saurina szerzett egészpályás gólt, mely döntő tényezőnek bizonyult.

A sírból ugyan még visszahozták a meccset a dánok, de a felzárkózás felemésztette az erejüket, így be kellett érniük a negyedik hellyel, Franciaország ünnepelhetett bronzérmet.

A svédországi kontinenstorna fináléját 18:00-tól rendezik, Hollandia és Norvégia részvételével.