France's Estelle Nze Minko (L) and Denmark's Kathrine Heindahl vie for the ball during the Women's European Handball Championship bronze medal match between Denmark and France in Gothenburg, Sweden on December 18, 2016. / AFP PHOTO / Jonathan NACKSTRAND

A sírból hozták vissza az Eb-bronzmeccset a dánok, de a végén a franciák örülhettek

2016. 12. 18. 17:06

Vasárnap délután rendezték a svédországi női kézilabda Európa-bajnokság bronzmérkőzését.

Állva hagyták a dánokat a franciák, hiszen hat percnyi játék után 0-5 állt az eredményjelzőn, ennek megfelelően időt is kért Klavs Bruun Jörgensen.

Trine Östergaard Jensen törte meg a jeget a kupaktanács után, de a félidő derekán már hattal mentek a franciák (3-9). A nagyszünet előtt közvetlenül berámolták a 14.-et is Olivier Krumbholz tanítványai, a dánok 9 gólig jutottak az első játékrészben.

Két dán találattal indult a második 30 perc, Sandra Toft pedig bravúrokkal vétette észre magát hátul. Stine Jörgensen lövése utat talált a bal alsóba, így feljött két gólra a dán csapat, majd Mette Tranborg hozta még közelebb a piros mezes együttest.

Az utolsó tíz percnek 17-18-as francia vezetéssel vágtak neki a csapatok. Az 55. percben Camille Ayglon Saurina szerzett egészpályás gólt, mely döntő tényezőnek bizonyult.

A sírból ugyan még visszahozták a meccset a dánok, de a felzárkózás felemésztette az erejüket, így be kellett érniük a negyedik hellyel, Franciaország ünnepelhetett bronzérmet.

A svédországi kontinenstorna fináléját 18:00-tól rendezik, Hollandia és Norvégia részvételével.