Napok óta alig folyik a víz Ráckevén, Dömsödön és Szigetbecsén, ahol a szolgáltató szerint a rendkívüli hőség és az emiatt megugró vízfogyasztás miatt túlterhelődött a rendszer – számolt be róla az RTL Híradója.
A szolgáltató arról tájékoztatta a helyieket, hogy keddtől fennakadások lehetnek az ivóvízszolgáltatással. Egy megszólaló szerint ugyanakkor már az értesítésben jelzett határidő előtt is problémákat tapasztaltak: sokszor csak csordogál a víz, esténként nagyon alacsony a víznyomás.
A vízszolgáltató arra kéri a lakókat, hogy csak a legszükségesebb célokra használják az ivóvizet, mert a nagy meleg még napokig kitart.
