France's Gael Monfils returns against Austria's Dominic Thiem during their round robin stage men's singles match on day three of the ATP World Tour Finals tennis tournament in London on November 15, 2016 / AFP PHOTO / GLYN KIRK

2016. 11. 17. 07:25

A 7,5 millió dollár (2,15 milliárd forint) összdíjazású londoni ATP-világbajnokság Ivan Lendl nevét viselő – csoportjában a címvédő szerb Novak Djokovic, a kanadai Milos Raonic és az osztrák Dominic Thiem szerepel. Már csak ők hárma, mert a francia Gaël Monfils szerdán bejelentette visszalépését.

Biztosan nem tudok játszani holnap, mert egyre jobban fájnak a bordáim. Megpróbáltam edzeni, de nem tudtam

– nyilatkozott Monfils, aki októberben Stockholmban sérült meg, és legalább hat hétig kellett volna pihennie a teljes felépüléshez.

Djokovic ellenfele így a belga David Goffin lesz csütörtökön a csoportkör utolsó fordulójában. A szerb teniszező már biztosan elődöntős, de le kell győznie Goffint, hogy további világranglista-pontokat gyűjtsön, és maradjon esélye még idén visszaelőzni Andy Murrayt.

Azért játszottak is szerdán. A svájci Stan Wawrinka két szoros játszmában győzte le a horvát Marin Cilicet, mígkorábban a brit Andy Murray elég nagy csatában, az ATP-világbajnokságok történetének leghosszabb meccsén, 3 óra 21 perc alatt múlta felül a japán Nisikorit.

ATP-világbajnokság, John McEnroe-csoport, 2. forduló, eredmények:

Wawrinka (svájci, 3.)-Cilic (horvát, 7.) 7:6 (7-3), 7:6 (7-3)

korábban:
Murray (brit, 1.)-Nisikori (japán, 5.) 6:7 (9-11), 6:4, 6:4

Az állás: 1. Murray 2 győzelem/0 vereség, 2. Nisikori 1/1 (3:2), 3. Wawrinka 1/1 (2:2), 4. Cilic 0/2