Nagy Katalin nyerte a 246 kilométeres ultrafutást Görögországban

Nagy Katalin másodjára nyerte meg a 246 kilométeres Spartathlon ultrafutást. A tavaly is győzelmet arató futó sokáig az abszolút első helyért is versenyben volt, csak három férfi tudta megelőzni az Athén és Spárta között rendezett ultramaratonon – írja az Index.

Az amerikai színekben versenyző sportoló sokáig az általa tartott női pályacsúccsal is versenyzett, de lábsérülése  miatt a táv végén már nehezen haladt, de 25 óra 23 perc 52 másodperces ideje, így is minden idők második legjobb női eredménye.

Maráz Zsuzsanna is nagyot remekül teljesített, a nők között a harmadik helyet szerezte meg.

A Spartathlont a lengyel Radzikowski nyerte 23 óra 2 perc 23 másodperces idővel, másodi az olasz Marco Bonifiglio, a harmadik pedig a cseh Radek Brunner lett.