Gyõr, 2016. február 26.
Csonka Zsófia Európa-bajnok sportlövõ (b2) a légpisztoly versenyszám hivatalos edzésén a 10 méteres sportlövõ Európa-bajnokságon Gyõrben 2016. február 26-án.
MTI Fotó: Kovács Tamás

Magyar aranyérem csapatban a sportlövő Eb-n

2016. 02. 26. 17:19

Az egyéni fináléba elsőként bejutó versenyzőnk közel került az olimpiai kvótához.

Aranyérmet nyert a Miskolczi Julianna, Zwickl-Veres Kata, Gáspár Lalita összeállítású magyar női puskacsapat a győri tízméteres olimpiai kvalifikációs sportlövő Európa-bajnokság pénteki versenynapján, melyen Miskolczi első helyen jutott be az egyéni fináléba, így közel került a riói kvótához.

Miskolczi kiváló, 418,2 körös eredménnyel lett első az alapversenyben, míg Zwickl-Veres 415,3 körrel a tizedik, a mindössze 15 éves Gáspár pedig 414,1 körrel a 19. lett az óriási, 96 fős mezőnyben. A csapat így 1247,6 körrel zárt, s nagy fölénnyel előzte meg a második orosz és a harmadik német együttest.

Az egyéni döntőbe Miskolczi mellett három másik olyan lövő jutott be, akinek még nincs riói kvótája, így az Eb-n elérhető – utolsó – három helyért négy puskás küzd majd meg a 18.30 órakor kezdődő fináléban.