Hosszú Katinka (Array)
Sport

2015-ben ők az év legjobb magyar sportolói

Kálnoki Kis Attila
Kálnoki Kis Attila

sportújságíró. 2015. 12. 15. 09:35

A hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai.

Amerikaifutball:
Elek Ádám (Budapest Wolves) 1.

Asztalitenisz:
Pattantyús Ádám (ZOOLeszecz Gwiazda Bydgoszcz) 2.
Póta Georgina (TTC Berlin Eastside) 4.

Autósport:
    Autokrossz:
Ábrahám Károly (Túrkevei Városi SE) 1.
Ralikrossz:
Szabó Krisztián (Pap Motor SE) 2.
Gokart:
Kancsár Ferenc (Kálmán Motorsport Egyesület) 2.
Rali:
Botka Dávid, Szeles Péter (Botka Rally Team) 1.
 Szlalom:
Dicsa Tibor 1.

Atlétika:
Pars Krisztián (Szombathelyi Dobó Sportegyesület) 8.
Márton Anita (Békéscsabai Atlétikai Club) 2.

Történelem

A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki huszonháromszor lett első 1964 és 1994 között.

Az idei győztesek közül kiemelkedik a fallabdázó Krajcsák Márk és a számszeríjász Lénárt Ágota, ők ugyanis tizenkettedszer lettek elsők sportágukban. A tájékozódási búvárúszó Balázs Péter 11. alkalommal nyert, míg a a fogathajtó Lázár Vilmos és a sportlövő Sidi Péter tízszer volt első.

Az úszóknál Cseh László nyolcadszor, Hosszú Katinka ötödször lett első. Előbbi egy, míg utóbbi két aranyéremmel tért haza a kazanyi világbajnokságról.

Baseball/Softball:
Erős Sebestyén (Óbuda Warriors) 1.
Gergely Enikő (Reds Sleepwalkers) 1.

Birkózás:
Veréb István (Csepel) 1. – szabadfogás
Lőrincz Viktor (Cegléd) 1. – kötöttfogás
Barka Emese (Vasas) 1. – nők

Bridzs:
Gellér János (Tordas) 1.
Fischer Brigitta (Hegyvidék) 2.

Búvárúszás:
    uszonyosúszás:
Kosara Géza (Muréna Szegedi Úszó és Búvárklub) 1.
Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub) 3.
tájékozódási búvárúszás:
Balázs Péter (Amphora Búvárklub) 11.
Berekméri Dóra (Amphora Búvárklub) 1.

karakas-hedvig(3)(960x640).jpg (karakas hedvig, )
Karakas Hedvig (kékben9 akcióban Fotó: MTI

Cselgáncs:
Tóth Krisztián (KSE SE) 2.
Karakas Hedvig (BHSE) 1.

Curling:
Kiss Zsolt (Vasas SC) 4.
Palancsa Dorottya (UTE) 4.

Darts:
Ihász Veronika (Győri Darts Club) 5.
Székely Pál (Soul DC) 1.

Erőemelés:
    erőemelés:
Köteles Mária (Deo SE Szeged) 3.
Farkas Ádám (Orosházi Toldi SE) 1.
fekvenyomás:
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 5.
Sebestyén Tamás (Sebi Gym SE) 3.

Evezés:
Simon Béla 1. és Juhász Adrián 2. (mindkettő Tisza Evezős Egylet)
Gyimes Krisztina (Danubius Nemzeti Hajós Egylet) 3.

 Fallabda:
Krajcsák Márk (Pro Squash Akadémia SE.) 12.
Csókási Eszter (Szegedi Tisza Squash SE.) 1.

Gó:
Markó Péter
Pocsai Rita

Golf:  
Szeberényi Máté (Pannónia Golf Club) 3.
Szatmári Vivien Réka (Budapest Highland Golf Club) 1.

Hódeszka:
Fricz Botond (Ride 3231) 1.
Gyarmati Anna (Ride 3231) 3.

Íjászat:
    3D
Molnár Ferenc (Midesz) 2.
terep:
Kuti Géza (Bakony ÍE) 1.
pálya:
Banda Árpád (UTC ÍE) 2.
történelmi:
Zvolenszki Richárd (Kerecsényi László ÍE) 1.

Jet-ski:
Kasza György (GYM CITY Jet-ski Club) 4.

Jégkorong:
Rajna Miklós (Fehérvár AV19) 1.
Kiss-Simon Franciska (SZKIF Nyizsnyij Novgorod) 1.
inline:
Peterdi Imre (MarcziSkate) 1.

Kárász Anna (Array)
Kárász Anna Fotó:MTI

Kajak-kenu:
    kajak:
Tótka Sándor (UTE) 1. és Molnár Péter (Tiszaújváros) 2.
Kárász Anna (Démász-Szeged) 1.
kenu:
Vasbányai Henrik (KSI) 1. és Mike Róbert (KSI) 1.
Takács Kincső (Graboplast Győri VSE) 1.

Karate:
Hárspataki Gábor (MTK Budapest) 1.
Szepesi Csenge (Kamikaze Kyokushin Karate Kai Sopron Egyesület) 2.

Kerékpár:
    országúti:
Lovassy Krisztián (Team Differdange-Losch) 4.
Király Mónika (ARBOE-ASKOE Graz) 2. és Szurominé Pulsfort Diána (Szerpentin KE) 2.
pálya:
Szalontay Sándor (Bátorfi Agria KTK) 5. és Lovassy Krisztián (Team Differdange-Losch / BVSC-Zugló) 2.
Borissza Johanna Kitti (BVSC-Zugló) 2.
terem:
Schön Martin (Bokodi SE) 2.
Zagyvai Anita (Romhányi SE) 2.

Kosárlabda:
Vojvoda Dávid (Szolnoki Olaj) 2.
Krivacsevics Tijána (Uniqa-Euroleasing Sopron/Abdullah Gül Üniversitesi) 1.

Korcsolya:
    rövidpályás gyorskorcsolya:
Knoch Viktor (Pécsi KSE) 5.
Heidum Bernadett (Sportország SC) 7.
gyorskorcsolya:
Nagy Konrád (Debreceni Főnix SE) 2.
műkorcsolya:
Tóth Ivett (MAC) 2.
jégtánc:
Moscheni Carolina, Lukács Ádám (DSC-SI) 2.

király gábor (király gábor, )
Király Gábor Fotó: MTI

Labdarúgás:
nagypálya:
Király Gábor (Szombathelyi-Swietelsky Haladás) 2.
Vágó Fanny (St. Pölten Spratzern) 2.
 futsal:
Dróth Zoltán (Rába ETO) 1.
Szabó Boglárka (ASTRA-ELIOS Kiskunfélegyházi Bulls) 3.
strandlabdarúgás:
Simonyi Gábor (Siófoki BFC) 1.

Lovassport:
Lázár Vilmos (Lázás Lovaspark) 10.

Műugrás:
Kormos Villő (RLSE) 3.
Reisinger Zsófia (RLSE) 2.

Ökölvívás:
Csóka Nándor (M1 Fitness Miskolc) 1.
Nagy Bianka (Szeged Box Club) 1.

Öttusa:
Kasza Róbert (KSI) 3.
Kovács Sarolta (Volán Fehérvár) 3.

Ritmikus gimnasztika:
Vass Dóra (Óbuda-Kalász RG TC) 7.

Rögbi:
    XV:
Czakó Attila (Esztergomi Vitézek-Budapest Exiles) 1.
7-es:
Collet Gergő (Strasbourg) 3.
Vitéz Georgina (Királyság SE) 1.

Röplabda:
Bagics Balázs (FINO Kaposvár) 2.
Sándor Renáta (Allianz MTV Stuttgart) 2.
strandröplabda:
Meszlényi Tamás, Soós Izsák
Lutter Eszter, Lakatos Enikő

Sakk:
Rapport Richárd (Szombathelyi MÁV Haladás Vasutas Sportegyesület) 1.
Lázárné Vajda Szidónia (Atomerőmű Sportegyesülete) 1.

Sí:
 alpesi:
Samsal Dalibor (Fullsport SE) 1.
Miklós Edit (MTK) 4.
sífutás:
Kónya Ádám (Vasas SC) 2.
Szőcs Emőke Szőcs Emőke (Halihó SE) 3.
sílövészet:
Gombos Károly (Panoráma SE) 5.
Szőcs Emőke (Halihó SE) 3.
síugrás:
Molnár Kristóf (Kőszegi SE) 1.
Vörös Virág (Kőszegi SE) 1.
szabadstílus:
Papp Koppány (Rozmaring SE) 1.

Sidi Péter (Array)
Sidi Péter MTI

Sportlövészet:
Sidi Péter (Komárom Olympia SE) 10.
Csonka Zsófia (PSN Zrt.) 5.

Súlyemelés:
Gyurkovics Ferenc (Pécsi SE) 2.
Nagy Nikoletta (Ózdi SFC) 3.

Számszeríjászat:
Mátrai István (PBLE) 1.
Lénárt Ágota (Corvin Számszeríjász Klub) 12.

Szektorlabda:
Pákai György (Testvériség) 3.
12 érintéses: Kiss Levente (Debreceni EAC) 1.

Szinkronúszás:
Czékus Eszter (Alfa SC Kispest) 4.

Szörf:
Gádorfalvi Áron (Magyar Szörf Akadémia) 9.
Cholnoky Sára (Magyar Szörf Akadémia) 4.

Tájfutás:
Bakó Áron (Tabáni Spartacus) 1.
Gyurkó Fanni (Silvanus SE) 2.
Trail-O szakág:
Laáber Miksa (BEAC) 2.
tájkerékpár:
Rózsa László (Megalódusz SE) 3.
Pénzes Erzsébet (Diósgyőri Tájékozódási Futó Club) 1.

Teke:
Kiss Norbert (Szegedi TE) 7.
Méhész Anita (Rákoshegyi VSE) 4.

Tekvondó:
Kotsis Edina (UTE) 9.
A férfiaknál a szövetség nem jelölt

Tenisz:
Fucsovics Márton (Tenisz Park SE) 3.
Babos Tímea (MTK) 4.

Tollaslabda:
Krausz Gergely (Multi Alarm SE) 2.
Sárosi Laura (Multi Alarm SE) 4.

Torna:
    szertorna:
Hidvégi Vid (KSI) 1.
Makra Noémi (TC Békéscsaba) 3.
gumiasztal:
Nagy Richárd (Szolnoki HSE) 1.
Rozs Viktória (Dunaferr SE) 1.
aerobik:
Szöllősi Panna (1.), Hegyi Dóra (1.), Lendvay Dóra (3.), Farkas Balázs (1.), Bali Dániel (2.) összetételű válogatott

Triatlon:
Faldum Gábor (Mogyi SE Baja) 2.
Vanek Margit (Budaörsi TK) 5.

cseh lászló (Array)
Cseh László Fotó: MTI

Úszás:
Cseh László (Kőbánya SC) 8.
Hosszú Katinka (Vasas SC) 5.

Versenytánc:
    akrobatikus rock’n’roll:
Király Ádám (Rock and Magic SE) 3.
Czetl Fanni (Masters SE) 2.
versenytánc:
Andrea Silvestri (Valcer Táncstúdió) 2.
Váradi Martina (Valcer Táncstúdió) 2.

vízisí:
Németh Gábor (Káli Vízisí SE) 1.

wakeboard:
Szóláth Szebasztián Zsolt (Szegedi Wakeboard SE) 1.

Vívás:
Imre Géza (BHSE) 2.
Szász Emese (Vasas SC) 4., Márton Anna (MTK Budapest) 1.

 

Vízilabda:
Hárai Balázs (ZF-Eger) 1.
Keszthelyi Rita (UVSE) 4.

A Magyar Vitorlás Szövetség később, míg a Magyar Kézilabda Szövetség csak a december 20-án záruló női világbajnokság után nevezi meg legjobbjait.

vissza a címlapra

Kommentek

Legfrissebb videó mutasd mind

Budapest, 2017. május 27.
A bajnok Budapest Honvéd játékosai a magasba dobják az olasz Marco Rossi vezetõedzõt az OTP Bank Liga utolsó, 33. fordulójában játszott Honvéd - Videoton FC labdarugó-mérkõzés végén a kispesti Bozsik József Stadionban 2017. május 27-én. A Honvéd 1-0-ra gyõzött, ezzel megszerezte története 14. bajnoki címét.
MTI Fotó: Koszticsák Szilárd
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.