Hungary's Katinka Hosszu gestures after winning the finals of the women's 100m backstroke swimming event at the 18th European Short Course Swimming Championship in the Israeli Coastal city of Netanya on December 3, 2015. AFP PHOTO / JACK GUEZ / AFP / JACK GUEZ

Sziporkáztak a magyar úszók az előfutamokban

2015. 12. 04. 10:10

Hosszú Katinka 200 háton, Szilágyi Liliána és Jakabos Zsuzsanna 200 pillangón, míg Cseh László 200 vegyesen jutott be a délutáni döntőbe a netánjai rövidpályás úszó Európa-bajnokság péntek délelőtti előfutamaiból.

A mostani Eb-n már két aranyat szerzett Hosszú egészen elképesztő fölénnyel nyerte meg a hátúszók előfutamait, 1:59.95 perces ideje közel három és fél másodperccel volt jobb mint a másodiké, s Európa-bajnoki csúcs.

Pillangón Hosszú nem indult, Szilágyi és Jakabos viszont szállította a jó eredményeket: előbbi a harmadik (2:07.14 p), utóbbi pedig a hetedik (2:07.95) eredménnyel került fináléba.

A csütörtökön 100 pillangón győztes Cseh korábbi felségterületén, 200 vegyesen is imponálóan teljesített, s magabiztos úszással, második idővel (1:54.37) jutott az esti döntőbe.

A pénteki finálés programban Hosszú kétszer lesz érdekelt, mivel csütörtökön 100 vegyesen biztosította helyét a fináléban.