Úszó-Eb: csütörtök délután két döntősért szoríthatunk

A címvédő Gyurta Dániel 200 méter mellen a hetedik, Verrasztó Dávid pedig - szintén 2013-as győztesként - 400 méter vegyesen a harmadik legjobb eredménnyel jutott be az esti döntőbe a netánjai rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

A kontinensviadal második versenynapja rosszul indult magyar szempontból, miután a szerdán 400 méter gyorson aranyérmes Bernek Péter kénytelen volt visszalépni a 200 méter gyorstól, mert egy fertőzés következtében végighányta az éjszakát. A BVSC sportolója később az 1500 méter gyorson sem tudta vállalni a szereplést.

Ezt követően Gyurta Dániel sem parádézott, kicsit kényelmesnek tűnően úszott futamában, melyben harmadik helyen csapott célba, 2:06.37 perces ideje még éppen elég volt a fináléhoz. Az olimpiai és többszörös világbajnok, címvédő sztár a nyolcadik eredményt érte csak el, egy kizárás után pedig végül hetedikként került döntőbe.

Férfi 400 méter vegyesen az idei nagymedencés világbajnoki ezüstérmes Verrasztó Dávidért egy pillanatig sem kellett izgulni, ugyanis nagyon okos versenyzéssel, szinte végig vezetve megnyerte futamát, s 4:06.13 perccel a harmadik eredmény lett az övé a mezőnyben. Ebben a számban Grátz Benjámin (4:09.17 p) kifejezetten peches volt, mivel kilencedik lett, mindössze három századdal elmaradva az utolsó, nyolcadik finálés pozíciót megszerző spanyol Joan Luis Pons Ramontól. Sós Dániel (4:15.23 p) a 17. helyen zárt.

Hosszú Katinka – aki a szerdai nyitónapon világcsúcsot úszott délelőtt, majd hatalmas fölénnyel nyert a 400 méteres vegyesúszás döntőjében – csütörtökön előbb 100 méter gyorson bizonyította, hogy kiváló formában van: 52.41 másodperccel a harmadik legjobb volt a mezőnyben, majd nem sokkal későb 100 méter vegyesen is remekelt, 57.52 másodperccel toronymagasan emelkedett ki a vegyesúszók közül.

Előbbi számban a verseny eddigi talán legkellemesebb magyar meglepetését szolgáltatta Molnár Flóra, aki megnyerte futamát, s láthatóan alig hitte el, hogy 53.96 másodpercet úszott. Márpedig ezzel az idővel a 14. lett, ami elődöntőt ért számára.

A többi magyar közül a szerdán 200 méter háton hatodik helyen végzett Földházi Dávid a szám 100 méteres távján 25. lett (52.58 mp), s nem jutott tovább, csakúgy mint 200 méter gyorson Mészáros Márk (1:45.86 p, 16.), 50 méter pillangón Szokol Szonja (26.97 mp, 22.), 100 méter gyorson Joó Sára (55.07 mp, 30.) és 100 méter vegyesen György Réka (1:02.89 p, 29.)

Női 100 méter vegyesen Jakabos Zsuzsanna is nevezve volt, ám az első napon 400 vegyesen a második helyről kizárt úszó visszalépett.

A délelőtti programot záró 1500 méteres gyorsúszó-selejtezőben Gyurta Gergely 14:46.57 perccel csak 10. lett, s nem jutott be a pénteki döntőbe.