Hungary's Laszlo Cseh leaves the pool after the preliminary heats of the men's 100m butterfly swimming event at the 2015 FINA World Championships in Kazan on August 7, 2015.  AFP PHOTO / ALEXANDER NEMENOV / AFP / ALEXANDER NEMENOV

Cseh László aranyéremmel ünnepelte születésnapját

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2015. 12. 03. 18:19

Kapás Boglárka ezüstérmet nyert 800 méteres gyorsúszásban.

A száz méteres pillangóúszás döntőjében a szülinapos Cseh László volt érdekelt. A huszonnyolcszoros kontinensbajnok Matteo Rivolta mögött haladt, majd egy hatalmas hajrát nyitva megelőzte az olaszt, méghozzá országos csúccsal.

Magyar szempontból a csütörtöki nap utolsó döntője a női nyolcszáz méteres gyorsúszás volt. A fináléban két magyarnak is szurkolhattunk, Kapás Boglárka és Juhász Adél is ott volt a rajtkövön. A harminckét hosszból álló futam felénél a legjobb idővel bekerülő Kapás az élen haladt. Hatszáz méternél az első három együtt ment, száz méterrel a vége előtt a magyar hölgy a második helyen állt. Majd egy hatalmas hajrát nyitott, de ez is “csak” az ezüstéremre volt elég. Juhász a nyolcadik helyen ért célba.

Hosszú Katinka a száz háton szerzett aranyérme után nagyjából húsz perccel már a száz vegyes középdöntőjének második futamában állt rajtkőre. Az Iron Lady már a táv felénél is az élen állt, és elképesztő fölénnyel, új Európa-bajnoki csúccsal (57.49) jutott a fináléba. Hosszú a saját rekordját adta át a múltnak.